Kluž - Borac 3:1 (KRAJ)

Borac od 19 časova igra protiv Kluža prvi meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona na stadionu “Konstantin Radulesku” u Rumuniji.

Banjalučani imaju veliku podršku navijača u Rumuniji koji su ispratili igrače na izlasku iz hotela i odlasku do stadiona na kojem će “Velikan iz Platonove” odigrati jednu od svojih istorijskih utakmica.

SASTAVI

Kluž: Arlauskis – Sušić (od 78. Manea), Buena, Sestor, Kamora – Sigurjonson, Rodrigez, Kostače (od 61. Kipčiu), Deak, Paun (od 68. Petrila) – Omrani (od 68. Debeljuh).

Borac: Lakić – Subić (od 69. Jovanović), Ćosić, Milojević, Ćorić – Meleg (od 74. Mols), Vojnović (od 62. Begić), Ziljkić (od 74. Vušurović), Vranješ, Zakarić – Moraitis (od 68. Živković).

UŽIVO

90+4′ Kraj utakmice.

90+2′ Pokušao je atraktivno Gabrijel Debeljuh iza leđa, no lopta je otišla preko gola.

90′ Igraće se četiri minute nadoknade.

87′ Veliku šansu je propustio Borac da u finišu smanji na 3:2. Zakarić je spojio Vranješa sa golom domaćih, međutim kapiten Borca nije uspio matirati Arlauskisa.

86′ Oštro je startovao Mols na sredini terena i i on će dobiti žuti karton.

83′ Sigurjonson se namjestio na desnu nogu i pgađao desni ugao gola Lakića, ali na sreću Borca nije bio precizan.

76′ Donald Mols je fauliran na svojoj polovini nakon što je mirno iznio loptu pod pritiskom domaćih.

70′ Opasno je bilo ispred gola Borca. Nakon udarca Petrile fauliran je je Ćosić i Banjalučani su uspjeli “preživjeti” ovaj napad.

67′ Pritisak Kluža. Borac sa svim snagama stoji na svojih 30 metara. Paun je pokušao sa distance ugroziti Lakića, ali nije bio precizan.

64′ Agresivni su fudbaleri Kluža na sredini terena. Ovaj put je fauliran Ziljkić.

60′ GOOOL! Kluž je postigao treći gol. Deak je poslao loptu iza leđa zadnje linije, a Sigurjonson iz prve poslao loptu u “malu mrežicu” i postigao novi gol.

58′ Dobra akcija Kluža, imao je dobru poziciju Jonut Kostake, međutim ispriječio se Ćorić i blokirao.

53′ Lakić je istrčao u svom petercu i uhvatio loptu nakon centaršuta domaćih.

52′ Vratio se Zakarić i intervenisao u svom kaznenom prostoru nakon dobrog napada Kluža.

49′ Borac je na početku drugog poluvremena odlučio da se visoku postavi protivniku i da Banjalučani imaju loptu u svojim nogama.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ GOOOOOL! Borac smanjuje prednost Kluža. Vojnović je uposlio Ziljkića na desnoj strani, a ovaj pogodio Moraitisa u petercu koji je zatresao mrežu Kluža.

43′ Pogriješio je Đorđe Ćosić u procjeni leta lopte. Otvorio se prostor za Deaka i Pauna, ali je Milojević uspio uklizati i blokirati čist pogodak domaćih.

42′ Nova prilika za domaće. Paun je pronašao sebi prostor za udarac, a Lakić uspio da ga zaustavi.

41′ Odlična šansa za Kluž. Kombinovali su domaći, te je vrlo lako Omrani došao sam ispred Lakića na petercu, ali je Ćorić sa gol linije intervenisao i spasio svoj gol.

37′ Kombinuje Borac na svojoj polovini. Kluž je dobro postavljen i ne dozvoljava Banjalučanima da stvore priliku.

33′ Pokušali su sada domaći udarcem i sa distance, ali je Lakić uspio odbraniti i uhvatiti loptu iz drugog pokušaja.

29′ Aleksandar Vojnović je prvi fudbaler Borca koji je zaradio žuti karton.

25′ GOOOL! Vrlo lako je Kluž stigao do prednosti od dva gola. Konstantin Paun je prošao po desnoj strani, proigrao Omranija, a on asistirao do Deaka kojem nije bilo teško da matira Lakića.

24′ Dugo je kombinovao Borac, ali nije iz toga proizašlo ništa dobro za “Velikana iz Platonove“, pa je lopta ponovo na polovini Borca.

21′ Pokušao je Ziljkić dugom loptom uposliti Vranješa, ali je ona bila prejaka za sve i završila je iza gol-aut linije.

17′ Uigrana akcija Kluža nakon prekida, ali je prethodio faul u napadu Rumuna, pa je lopta pripala Banjalučanima.

15′ Subić je još jednom dobro reagovao i otklonio opasnost ispred svog gola nakon centaršuta Kamore.

13′ Prošao je centaršut Omranija kroz šesnaesterac gostiju, niko od igrača nije dirao loptu, pa će Borac dobiti aut.

10′ Šutirao je Stojan Vranješ, ali direktno u Giedriusa Arlauskisa.

9′ Fauliran je Zakarić na 20 metara od gola Kluža, zbog čega su Rumuni dobili prvi žuti karton. Prilika da se Borac ekspresno vrati.

8′ GOOOL! Dosta sreće za Kluž koji je stigao do prednosti. Ciprian Deah je pogodio stativu sa bijele tačke, a lopta se odbila do Omranija koji je pogodio za 1:0.

7′ Jedanaesterac za Kluž iz prve situacije u kaznenom prostoru. Đorđe Milojević je povukao Bilela Omranija, što je okarakterisano kao start za najstrožiju kaznu.

6′ Velika šansa za Borac da dođe do prednosti. Subić je glavom loptu poslao u peterac ka Panajotisu Moraitisu koji nije uspio pogoditi okvir gola. Međutim i da jeste, gol ne bi bio priznat jer je signalizirana nedozovljena pozicija.

5′ Runar Sigurjonson je uputio prvi udarac prema golu Borca, no nije to bilo ni blizu da se ugrozi Lakić koji će još jednom vratiti loptu u igru.

5′ Sačuvao je Zakarić loptu na sredini terena i izborio prekršaj. Borac odlično stoji na početku meča.

4′ Intervenisao je Dino Ćorić u šesnaestercu Borca i izbacio loptu u aut nakon centaršuta domaćih.

3′ Aleksandar Subić je dobro zagradio loptu koja je otišla u gol-aut. U igru će je vratiti Nikola Lakić.

2′ Goran Zakarić je centrirao loptu sa distance, ali je odbrana Kluža izbacila loptu na polovinu Borca.

2′ Borac je prvi krenuo sa centra i trenutno je lopta u posljednjoj liniji Banjalučana.

1′ Počela je utakmica na stadionu “Konstantin Radulesku“.