Kolerajn - Velež 1:2 (KRAJ)

Od 21h u Sjevernoj Irskoj uzvratnu utakmicu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija odigraće Kolerajn i Velež.

Trener domaće ekipe Oran Kerni odabrao je sljedećih 11 igrača: Geret Din – Ronan Vilson, Rodni Braun, Stiven Odonel, Aron Trejnor – Džejmi Glekin, Stiven Louri, Džoš Karson – Džejms Meklafin, Metju Ševlin, Kurtis Alen.

Feđa Dudić odlučio se za ovu postavu: Slaviša Bogdanović – Mehmed Ćosić, Tarik Isić, Samir Zeljković, Dario Ferejra – Dino Hasanović, Samir Radovac, Haris Ovčina, Edo Vehabović, Branadao de Souza – Dženan Zajmović.

UŽIVO:

90+3′ Kraj utakmice.

90+1′ Anđušić je šutirao iskosa, a Din odbio loptu daleko od gola.

82′ Bogdanović je odličnom intervencijom zaustavio pokušaj Kurtisa Alena u jedan na jedan situaciji.

71′ GOOOOOOL. Brandao je ponovo primio loptu na lijevoj strani, te je dodao do Anđušića koji je pogodio dalji ugao gola i doveo svoj tim do preokreta.

61′ Nakon duplog pasa s Samirom Radovcem Zajmović je šutirao sa 16 metara, ali se lopta od blok odbila u korner.

58′ Vehabović je bezuspješno šutirao iz daljine.

56′ Dugo se lopta odbijala po šesnaestercu. Šutirali su nakon kornera Zajmović, Zvonić i Anđušić, ali je svaki od pokušaja završio u bloku.

55′ Zajmović je prošao po lijevoj strani, a njegovo je ubacivanje lopte odbijeno u korner.

54′ GOOOOOOOL. Brandao je primio loptu na lijevoj strani šesnaesterca, unio je par koraka unutra i šutirao ka golu, a lopta se od domaćeg defanzivca odbila iza Dinovih leđa.

52′ Zajmović je s vrha šesnaesterca iz prvog dodira gađao dalji ugao, ali nije bio precizan.

50′ Ševlinu se sada lopta odbila na 11 metara od gola, a napadač Kolerajna propustio je odličnu priliku da poveća prednost svog tima, te je iz odlične pozicije promašio okvir gola.

48′ Anđušić se nakon odbijene lopte našao u odličnoj šansi na petercu, ali nije uspio adekvatno zahvatiti loptu.

46′ Denis Zvonić i Nemanja Anđušić su na terenu umjesto Dine Hasanovića i Harisa Ovčine

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Kraj prvog poluvremena.

45+1′ S polovine terena Isić je ubacio loptu pred gol, a Zajmović je iz okreta šutirao ravno u dobro postavljenog Dina. Bila je ovo najbolja prilika “Rođenih” u dosadašnjem dijelu utakmice.

33′ GOOOOOOL. Nakon ubačaja iz kornera Metju Šelvin najviše je skočio na liniji peterca i udarcem glavom savladao Slavišu Bogdanovića.

26′ Tarik Isić je dugim dodavanjem s polovine terena pokušao omogućiti Brandau dobru priliku, ali napadač Veleža nije uspio stići do te lopte.

16′ Ferejra je oduzeo loptu Metjuu Šelvinu pred svojim golom i dugim ispucavanjem je dodao do Dženana Zajmovića koji obilazi Dina, ali slabo šutira ka praznoj mreži, te gol spriječava Rodni Braun.

15′ Dario Ferejra kažnjen je žutim kartonom za neoprezan start nad Džejmsom Meklafinom.

11′ Brandao je šutirao ravno u golmana nakon uigrane akcije iz kornera.

10′ Brandao de Souza šutirao je iz slobodnog udarca, a lopta se od živog zida odbila do Vehabovića čiji udarac s peterca nogom u korner odbija Geret Din.

8′ Stiven Odonel povukao je Vehabovića na vrhu šesnaesterca i zbog toga dobio žuti karton.

5′ Edo Vehabović je ubacio loptu iz kornera, a odbrana Kolerajna udaljila je loptu iz svog šesnaesterca.

1′ Počela je utakmica.