Na otvaranju Evropskog prvenstva za igrače mlađe od 21 godine u Mađarskoj i Sloveniji Španija je danas pobijedila balkanskog domaćina rezultatom 3:0, dok su Italijani i Česi podijelili bodove.

Na “Ljudskom vrtu” Slovenci su u okviru grupe B dočekali Špance te su uz grubu igru u prvom dijelu utakmice uspjeli sačuvati početni rezultat do odmora, ali su istovremeno zaradili tri žuta kartona u razmaku od samo pet minuta. Španija je povela golom Havija Puada na asistenciju Brahima Dijaza u 53. minuti utakmice.

Slovenci su pognutih glava izveli loptu sa centra, krenuli s velikim brojem igrača u napad, ali nisu imali jasnu ideju kako da se približe golu, pa je napucavanje lopte iz posljednje linije presječeno i proslijeđeno do Marka Kukurelje koji je proletio po lijevoj strani, pa odigrao povratni pas za Gonzala Viljara koji precizno pogađa s linije šesnaesterca.

Konačnih tri nula nakon prekrasne akcije “Crvene furije” postavio je Huan Miranda nakon što je odigrao dupli pas sa Manuom Garsijom s lakoćom je pogodio dalji ugao Igora Vekića

U drugoj utakmici iste grupe sastali su se Česi i Italijani, te su favoriti s Apenina do prednosti došli nakon pola sata igre golom Đanluke Skamake na asistenciju Patrika Kurtonea

Česi nisu uspjevali konkretnije zaprijetiti tokom cijelog meča, ali su njihov posao zato odradili protivnici. Adam Karabec je ubacio loptu na vrh šesnaesterca, a odatle je Đulijo Mađore glavom uspio savladati Marka Karnesekija i tako postaviti konačan rezultat utakmice na 1:1. Do kraja utakmice je i glavna zvijezda italijanskog tima, Sandro Tonali uspio dobiti direktan crveni karton zbog kojeg će propustiti sljedeći meč sa Špancima.

Na tabeli grupe B prvo mjesto nakon danas odigranih utakmica zauzima Španija, Italijani i Česi dijele drugu poziciju, dok je jedan od dva domaćina posljednjeplasirana ekipa grupe.