Zvezda bolja od Evrope

ben

Dok se u Lisabonu igra polufinale Lige šampiona za sezonu 2019/20. u Beogradu su fudbaleri Crvene zvezde uspješno počeli kvalifikacije za sezonu 2020/21.

Šampion Srbije sigurno je krenuo po treći uzastopni nastup među “elitom” pobjedom nad šampionom Gibraltara, ekipom Evrope rezultatom 5:0.

Igrači Dejana Stankovića su u susret ušli veoma nesigurno bez većih prilika, što su u nekim trenucima umalo iskoristili gosti. Otpor gostiju je slomljen deset minuta prije kraja poluvremena, kada je nakon kornera Sanogo asistirao Benu, koji loptu sa nekoliko centimetara ubacuje u gol. Ponovljeni snimak je pokazao da je gol postignut iz ofsajda, ali kako u kvalifikacionim utakmicama nema upotrebe VAR-a, prije plej ofa, glavni sudija nije mijenjao svoju odluku i Beograđani su poveli sa 1:0. Deset minuta poslije, nekoliko sekundi prije završetka prvog poluvremena, nakon još jednog prekida Degenek je šutirao, a Ben ponovo odbija loptu u gol za 2:0. Gosti su ponovo tražili nedozvoljenu poziciju, ali ovog puta je bilo sve “čisto”.

U drugom poluvremenu nekadašnji šampion Evrope je potvrdio sve ono urađeno u prvih 45 minuta. Večeras je bilo veče El Fardu Bena koji je u 52. minuti na asistenciju Spiridonovića postigao svoj het-trik, a ukupno svoj deseti gol za Zvezdu u evropskim takmičenjima. “Tačku na i” je stavio Mirko Ivanić golovima u  78-oj i 87-oj minuti.

Ovom pobjedom Crvena zvezda se plasirala u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona u kojem će odmjeriti susret sa boljim iz meča Dinamo Tbilisi – Tirana.