AEK - Velež 1:1 (KRAJ): Penali odlučili pobjednika

Revanš utakmica drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija između AEK-a i Veleža igra se u Atini sa počektom od 20h.

Izabranici Feđe Dudića odigrali su savršenu utakmicu i nakon preokreta pobijedili su na “Grbavici” AEK 2:1. U meču u Atini biće im dovoljan neriješen rezultat da bi prošli u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, a ukoliko izgube sa jedan razlike išlo bi se u potencijalne produžetke, dok pobjeda Grka od dva gola razlike vodi njih u sljedeću rundu kvalifikacija.

Za ovu utakmicu treneri su odabrali sljedeće sastave:

AEK: Stanković – Bakakis (od 91′ Šakov), Vranješ, Caveljas, Mitaj (od 69′ Lopes)- Mantalos, Le Talek, Šimanski – Garsija (od 80′ Albanis; od 91′ Svarnas), Arauho, Tanković (od 62′ Ansarifard).

Velež: Bogdanović – Ovčina, Isić (od 95′ Brandao), Zeljković, Dario – Hasanović, Radovac (od 86. Zvonić) – Ćosić (od 95′ Osmić), Pršeš (od 62′ Vehabović), Anđušić (od 73′ Anđušić) – Zajmović ( od 73′ Georgijević) .

Kraj!

Arauho je šutirao, a Bogdanović se bacio kao mačka i odbranio penal za senzacionalan prolaz Veleža!!!!

Zvonić pogađa za vođstvo Veleža.

Lopes šutira, a Bogdanović brani, nastavlja se drama.

Cvijanović je pogodio desne rašlje i poravnao na 2:2.

Šakov pogađa gol za vođstvo AEK-a.

Vehabović je šutirao, a Stanković odbranio penal.

Bogdanović je bio jako blizu, ali je Cavelas pogodio za AEK.

Brandao pogađa za Velež!

Za AEK šutirao je Karim i pogodio je lijevu stativu. Još je 0:0.

Prvi penal izvode fudbaleri Veleža. Georgijević je šutirao, a Stanković je nogom odbranio. Loš start za “Rođene”.

Počeli su penali.

120′ Lopes je dobio žuti karton zbog nesportskog ponašanja.

119′ Velika šansa za Velež, Cvijanović je bio u šansi, ali je izblokiran i Velež će dobiti aut sa desne strane.

118′ Opasno je bilo ispred Bogdanovića, ali je lopta uspjela da se izbaci na polovinu AEK-a.

117′ Loptu je povukao Brandao, predriblao je jednog igrača, ali mu je lopta pobjegla u gol-aut. U posjedu je AEK.

114′ Udarac je uputio Šakov, a Bogdanović je bio na mjestu i odbranio je ovaj šut.

111′ Dobro se zagradio Georgijević i uputio udarac, ali je sudija prekinuo utakmicu zbog faula.

109′ Žuti karton dobio je Šakov.

107′ Po lijevoj strani probio je Lopes, ubacio u peterac Veleža, a nakon gužve loptu je izbacio Dario.

106′ Velika borba vodi se na sredini terena.

105′ Počinje drugi produžetak.

105 +3′ Kraj prvog produžetka.

105+2′ Pobjegao je Brandao odbrani AEK-a, ali nije uspio da zaprijeti ozbiljnije.

105′ Prvi produžetak produžen je za tri minute.

104′ Sjajan šut Arauha, Bogdanović je dobro reagovao, a sudija je dosudio ofsajd.

103′ Pokušao je sa ruba šesnaesterca Karim iz voleja, ali lopta je otišla preko gola.

101′ Mnogo prekida vijedli smo u ovom prvom produžetku. Veoma malo aktivne igre.

100′ Mantalos je zavrnuo loptu iz slobodnog udarca, a štoperi Veleža su dobro reagovali.

97′ Georgijević je zaradio žuti karton zbog opasnog starta.

95′ U igru ulazi Brandao, a izašao je Isić, a umjesto Ćosića u igri je Osmić.

93′ Slobodan udarac za AEK izveo je Mantalos. Centrirao je u šesnaesterac Veleža, a Georgijević je poslao loptu u korner.

92′ Arauho dodao je do Ansarifarda, kojem je lopta pobjegla u ruke Bogdaovića.

91′ Iz igre su izašli Bakakis i Albanis, a ušli su Šakov i Svarnas.

91′ Počinje prvi produžetak.

Velez

90+9′ Kraj regularnog dijela. Igraće se produžeci u Atini.

90+7 GOOOOOL!!! Korner za AEK izveo je Mantalos. Nakon gužve lopta je došla do Mantalosa i šutem je savladao Bogdanovića za 1:0.

90+5′ Sjajna intervencija Darija i lopta je otišla u aut.

90+2′ Ansarifard je šutirao lijevo od gola i rezultat je ostao nepromijenjen.

90+1′ Albanis se loše prizemljio, a Vehabović je dobio žuti karton.

90′ Utakmica je produžena devet minuta.

89′ U šansi se našao Albanis, ali je poslao loptu preko gola.

88′ Mantalos je ubacio, ali je štoper Veleža izbacio loptu. Potpuna ofanziva AEK-a.

86′ Ulazi Zvionić, a izlazi kapiten Radovac.

83′ Šutirao je Arauho, ali je lopta otišla desno od gola.

82′ Žuti karton zaradio je Cvijanović.

80′ Ulazi Albanis, a izlazi Garsija.

80′ Nespretna intervencija Daria, a lopta je došla do Garsije koji je šutirao preko gola. Najbolja šansa u drugom dijelu za domaće.

78′ Sjajna intervencija Radovca koji je klizećim startom spriječio Arauha da napravi nešto ozbiljnije.

76′ Korner sa desne strane za AEK. Izvodi ga Mantalos, lopta je došla do Ansarifarda koji je poslao loptu u mrežu, ali je sudija dosudio nedozvoljenu poziciju.

73′ Ulazi Cvijanović i Georgijević, a van terena će Zajmović i Anđušić.

71′ Nova pauza za fudbalere.

70′ Anđušić je na pod bacio dva fudbalera AEK-a, odigrao loptu do Ćosića koji je šutiroa malo pored gola. Najveća prilika u drugom poluvremenu za “Rođene”.

69′ Lopes je u igri, van terena ide Mitaj.

68′ Bakakis je dobro centrirao, ali niko od napadača nije uspio doći do lopte i mreže su ostale netaknute.

66′ Nakon kornera sa lijeve strane ubacio je Mantalos, a Le Talek poslao loptu preko gola glavom.

65′ Hrabra igra fudbalera Veleža koji se dobro drže na sredini terena.

62′ Tanković izlazi, a ulazi Ansarifard. Kod Veleža će na teren Vehabović, a van terena Pršeš.

61′ Lopta je u glavu pogodila Hasanovića, koji je završio na zemlji. Trenutno mu se pruža pomoć.

60′ Šutirao je Anđušić, ali je pogodio samo živi zid.

59′ Slobodan udarac na 20m za Velež nakon pada Ćosića.

58′ Žuti karton zaradio je Ćosić.

57′ Fudbaleri Veleža su vratili loptu domaćima i igra se nastavila.

56′ Na travi je ostao ležati Mitaj, a Vranješ je izbacio loptu izvan terena.

54′ Izabranici Vladana Milojevića nastavljaju sa napadima, ali za sad Velež je dobro postavljen.

52′ Garsija je odigrao do Tankovića, a ovaj šutirao neprecizno preko gola. Lopta je za Velež.

51′ Bila je gužva u šesnaestercu AEK-a, ali je opasnost otklonjena.

50′ Anđušić je dobro probio po lijevoj strani, šutirao i lopta je završila u korneru za “Rođene”.

48′ Počeo je AEK ofanzivnije u nastavku utakmice.

46′ Prvi žuti rakton u redovima domaćih dobio je Mitaj.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ Nevjerovatan prodor kroz sredinu Ovčine, predriblao je dva igrača AEK-a i onda je završio ležati u šesnaestercu domaćih.

45+1′ Radovac je dobio udarac u glavu i ostao je ležati. Pridigao se i utakmica je nastavljena.

45′ Tri minuta nadoknade u prvom dijelu.

44′ Slobodan uadrac za AEK sa desne strane. Dobra prilika da se lopta centrira. Pokušao je Bakakis, ali je lopta otišla preko gola.

43′ Nova prilika za Velež, ponovo je Zajmović došao do lopte, ali su štoperi AEK-a dobro reagovali. Sa distance pokušao je i Anđušić, međutim neprecizno te promjene rezultata nije bilo.

42′ Dobro je loptu zagradio Dario, a ona je završiča u gol-autu. Loptu u teren će vratiti Bogdanović.

40′ Garsija je probio po desnoj strani, gužva je nastala u šesnaestercu Veleža, a pomoćni sudija podigao je zastavicu i napadač AEK-a je uhvaćen u ofsajdu.

37′ Bogdanović je sjajno odbranio udarac Garsije, pa onda i Arauha i tako sačuvao mrežu Veleža.

36′ Zajmović u dobroj šansi, ali sa peterca loptu šalje direktno u Stankovića.

34′ Najveća šansa na utakmici. Garsija je odigrao do Arauha koji je šutirao malo pored desne stative.

32′ Prvi žuti karton zaradio je Zajmović.

31′ Slobodan udarac za Velež iz izgledne situacije. Pokušao je Pršeš, ali je lopta proletjela iznad prečke.

30′ Šimanski je uhvaćen u ofsajdu.

28′ Opasnost je otklonjena.

26′ Nakon nesporazuma Hasanovića i Darija AEK je dobio korner sa desne strane. Izvođenje će pričekati jer se fudbaleri moraju osvježiti prvo.

25′ Centaršut je došao do napadača Garsije koji je sa penala uputio udarac glavom, ali u ruke Bogdanoviću.

23′ Korner sa lijeve strane za Velež. Lopta je došla do Radovca koji je pokušao iz voleja, ali neprecizno.

19′ Bogdanović djelovao veoma smireno i presjekao je akciju domaćih.

14′ Ćosić je probio po lijevoj strani i dobro je šutirao, ali je Stanković bio dobro postavljen i mirno je uhvatio loptu. Najbolja prilika za Velež.

12′ Radovac je poslao loptu do Ćosića koji je bio dobro pokriven i nije uspio da primiri loptu i zaprijeti gostima.

10′ Lopta je došla do napadača Arauha koji je šutirao sa ruba šesnaesterca, međutim lopta je završila u rukama Bogdanovića.

8′ Korner za ekipu AEK-a, izveo ga je Mantalos, ali je odbrana Veleža dobro reagovala.

4′ Lopta je u posjedu dimaćih fudbalera koji pokušavaju preko kratkih pasova da ugroze gol Veleža.

1′ Utakmica u Atini je počela.