REUTERS/Massimo Pinca

Juventus je savladao Malme na svom terenu rezultatom 1:0 u posljednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

Juventus je prvu šansu na utakmici imao u sedmoj minuti kada je Mojze Kin šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je tada napadač domaćih bio neprecizan.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Kin je doveo “Juve” u prednost. Zaspala je odbrana Malmea i izdanak Juventusove omladinske škole je iskoristio savršen centaršut Federika Bernardeskog i postigao, ispostaviće se jedini gol na utakmici.

Pravio je Kin mnogo problema švedskom timu na ovoj utakmici i do kraja susreta mogao postići barem još jedan gol, ali u tome nije uspjevao. S druge strane, gosti su prijetili sve više kako je vrijeme odmicalo kraju, no ni oni nisu bili precizni.

Vrijedi napomenuti da je pravdu na ovom meču odlično dijelio najbolji bosanskohercegovački sudija Irfan Peljto.

Juventus je ovom pobjedom iskoristio kiks Čelsija i stigao do prvog mjesta grupe, dok je Malme ostao posljednjeplasirani iza Zenita koji putuje u Ligu Evrope.