Ajaks razvalio Sporting, Borusija Dortmund petardom ostavila Bešiktaš na nuli

Odigrane su utakmice šestog kola grupe C Lige šampiona. Borusija Dortmund je sa 5:0 savladala Bešiktaš, a Ajaks je sa 4:2 bio bolji od Sportinga.

Završeno je takmičenje u grupi C Lige šampiona, a plasman u osminu finala ostvarile su ekipe Borusije Dortmund i Ajaksa, dok će Sporting na proljeće igrati u Ligi Evrope.

Borusija je u Dortmundu od samog starta utakmice nametnula svoj ritam protiv Bešiktaša, a prvi gol stigao je u 29-oj minuti kada je Donjel Malen iskoristio asistenciju Džuda Belingama. Okidač za visoku pobjedu domaćina desio se u 43-oj minuti kada su gosti nakon isključenja Velintona ostali sa igračem manje, a do odlaska na odmor njihovu mrežu zatresao je i Marko Rojs sa bijele tačke.

U osmoj minuti nastavka Rojs je ponovo pogodio, ovaj put na asistenciju Mahmuda Dauda. Igrao se 68. minut kada se na listu strijelaca upisao i Erling Haland, a onda je Norvežanin devet minuta prije kraja još jednom pogodio i konačan rezultat postavio na 5:0.

Sebastijan Ale prvo je izborio, a potom i realizovao penal u osmoj minuti utakmice u Amsterdamu, a u 22-oj minuti Tabatinu asistenciju iskoristio je Nuno Santos za poravnanje rezultata. Prednost domaćinu tri minute prije odlaska na odmor donio je Entoni, a pred istek sat vremena igre pogodio je i David Neres

U toku 62-og minuta Stiven Berghojs pogodio je na asistenciju Dejvija Klasena, a konačnih 4:2 novim je golom u 78-oj minuti postavio Tabata.

Ajaks je kao prvoplasirani sa 18 bodova završio grupnu fazu, Sporting je drugi sa devet, isto koliko ima i trećeplasirana Borusija iz Dortmunda. Četvrti je Bešiktaš bez osvojenog boda.