Alegri
printscreen

Fudbaleri Juventusa poraženi su od Čelsija sa 4:0 u petom kolu grupne faze Lige Šampiona, a trener italijanskog tima Masimilijano Alegri istakao je da je taj poraz bio prilično bolan za njegovu ekipu.

Masimilijano Alegri govorio je na konferenciji za medije nakon teškog poraza njegove ekipe od Čelsija gdje je istakao da njegova ekipa nije bila na uobičajenom nivou.

“Bolan poraz, razočarani smo što smo primili četiri pogotka. Ipak, glavni zadatak smo ispunili, a to je prolazak u osminu finala. Bilo je mnogo trenutaka kada smo brzo gubili loptu u pokušaju da organizujemo napad, iako smo trebali pokušavati zadržati posjed”rekao je Alegri pa zatim dodao:

U Torinu smo, s druge strane, igrali 90 minuta pažljivo u odbrani, a sinoć samo 45 minuta nakon čega smo se predali. Znamo svoje snage i slabosti. Čak i nakon ovog poraza, postaćemo jači“.

Nakon pet odigranih utakmica Juventus i Čelsi na svom kontu imaju po 12 bodova i obezbijedili su prolauz u nokaut fazu najelitnijeg evropskog klupskog takmičenja.