REUTERS/Andreas Gebert

U okviru petog kola grupne faze Lige šampiona, Bajern Minhen je u gostima savladao Dinamo Kijev rezultatom 2:1. Golove za minhenski tim su postigli Robert Levandovski i Kingsli Koman, dok je Denis Garmaš postigao pogodak za Dinamo.

Utakmica u Kijevu bila je pod znakom pitanja zbog velike količine snijega u glavnom gradu Ukrajine, ali je ipak odlučeno da se meč odigra.

Bavarci su dosta bolje otvorili utakmicu, a već u 14. minutu meča su došli do prednosti, nakon što je majstorski ”makazicama” pogodio Robert Levandovski, kome je ovo bio deveti pogodak u Ligi šampiona ove sezone, a do sada je u karijeri čak 82 puta tresao mrežu u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

U 29. minutu smo vidjeli jednu bizarnu situaciju, nakon jednog napada Dinama. Lopta je došla došla do Manuela Nojera, koji krenuo da je izbije, ali je promašio i zamalo je lopta završila u golu Bajerna, a snimak toga možete pogledati OVDJE

Igrali su Bavarci u nastavku nešto konkretnije od domaćeg tima, a nagrada je uslijedila u 43. minutu, kada je Kingsli Koman natjerao golmana Dinama Džordžija Buščana da po drugi put vadi loptu iz mreže.

Na početku drugog poluvremena fudbaleri Dinama su imali dvije opasne situacije pred golom Bajerna. Prvo je Mikola Šarpenko imao situaciju jedan na jedan sa Nojerom, ali mu je ovaj fantastično odbranio, a odmah u narednom napadu je odlično presjekao potencijalno opasan čentaršut istog igrača.

Napadali su domaći fudbaleri u nastavku, a zasluženi pogodak je došao u 70. minutu, kada se Denis Garmaš odlično snašao u šesnaestercu nakon sjajnog centaršuta Viktora Cigankova, a ovoga puta Nojer nije mogao ništa i rezultat je glasio 2:1.

Mogli su fudbaleri Dinama u sudijskoj nadoknadi doći i do izjednačenja na ovoj utakmici. Asistent kod gola Cigankov se namjestio na šut na rubu šesnaesterca i šurirao na gol, ali je na njegovu nesreću pogodio samo desnu stativu i rezultat je ostao nepromijenjen.

Bajernu je ovo peta pobjeda u isto toliko mečeva i već su ranije osigurali prolaz u narednu fazu Lige šampiona, dok je Dinamo ovim porazom ostao ”prikucan” na dno tabele sa samo jednim osvojenim bodom.

U posljednjem kolu Bajern će na praznim tribinama ”Alijanc Arene” dočetaki Barselonu, o čemu više možete pročitati OVDJE. Dinamo će, s druge strane, ići u goste Benfici.