Bečki Rapid uspavankom drugog poluvremena sačuvao prednost iz prvog dijela protiv Modrih

Rapid iz Beča rezultatom 2:1 savladao je zagrebački Dinamo.

U prvoj utakmici trećeg kola grupe H Lige Evrope bečki Rapid stigao je do pobjede nad Dinamom i tako se bodovno izjednačio s Zagrepčanima, te Genkom na tabeli.

Marko Grul iskoristio je asistenciju Kelvina Arasea i već u devetoj minuti doveo domaće do prednosti koja je trajala do 24. minute kada izjednačenje hrvatskom timu poslije asistencije Luke Ivanušeca donosi Mislav Oršić.

U sadržajnom prvom poluvremenu Austrijanci su 12 puta zaprijetili, dok je Dinamo pet puta bio opasan pred golom protivnika, a nova promjena rezultata desila se 11 minuta prije odlaska na odmor kada je Rapid poveo s 2:1 golom Maksimilijana Hofmana nakon dodavanja Grula.

Za razliku od sadržajnog prvog, drugo poluvrijeme nije donijelo apsolutno ništa uzbudljivo na terenu. Domaći su uspjeli Zagrepčane ostaviti bez pokušaja ka svom golu, a njihova oba pokušaja bila su bezopasna za Dominika Livakovića.

Rapid je tako na kraju upisao pobjedu koja je bodovno izjednačila tri posljednje ekipe u grupi H pred duel Genk i Vest Hema koji se nalazi na prvom mjestu sa šest bodova.