Odigrane su utakmice grupe G Lige Evrope u kom je Betis komforno savladao Ferencvaroš sa 2:0, dok se Leverkuzen na svom terenu dobro pomučio protiv Seltika.

Betis je na svom terenu dočekao mađarski tim Ferencvaroš konačnim rezultatom od 2:0. Strijelci za tim iz Sevilje su bili Kristijan Teljo u petom minutu na asistenciju Kristijana Telja i Serhio Kanaljes u 52. minutu na drugu asistenciju Beljerina.

Dosta uzbudljiviji meč je viđen u Leverkuzenu gdje je domaći Bajer Leverkuzen nakon preokreta savladao Seltik sa 3:2. Prvi do prednosti su stigli domaći kada je u petom minutu Robert Andrih bio najviši u skoku nakon odlično izvedenog kornera Florijana Virca.

U 40. minutu sudac Tasos Sidiropolus je zaustavio igru i otišao je da se konsultuje sa VAR sobom nakon čega je dosudio penal sa Seltik. Josip Juranović je preuzeo odgovornost i panenkom matirao Lukaša Hradeckog za poravnanje na 1:1, a sa tim rezultatom se otišlo na pauzu.

Drugo poluvrijeme je započelo sa odmjeravanjem snaga obje ekipe. To je trajalo do 57. minuta kada je Žota predriblao par igrača Bajer Leverkuzena i doveo svoj tim u prednost od 2:1.

Ništa se nije dešavalo do 82. minute kada je Andrih primio odličan pas Nadjema Avirija i postigao svoj drugi gol oštrim udarcem po sredini gola čime je poravnao rezultat.

Nisu se domaći mirili sa bodom i u 87. minutu Musa Dijabi prima pas Virca i daje gol za pobjedu svoje ekipe sa konačnih 3:2.