Bilbija doveo Mostarce u ekstazu, Legija brzo izjednačila

Fudbaleri Zrinjskog i Legije igraju 1:1 nakon prvih 45 minuta u Mostaru u trećem kolu Lige konferencija.

Oba tima su ušla u ovaj duel s tri osvojena boda i nadama da bi mogli s nova tri ući u pravu borbu za plasman u narednu fazu. Legija je krenula bolje, ona je bila ta koja je kontrolisala igru, koja je više pokušavala da postigne gol, ali nisu nikako mogli da ozbiljnije ugroze Marka Marića.

Ernest Muci je imao dobru šansu kada je šutirao sa oko desetak metara, no to je otišlo pored gola. I onda je Josip Ćorluka u 30. minutu ubacio loptu u šesnaesterac, gdje se sam na pet metara našao Nemanja Bilbija koji je bez problema matirao glavom protivničkog golmana za 1:0.

Ipak radost nije trajala dugo, jer je već u sljedećem napadu nakon slobodnog udarca Muci dobio loptu, prošao je po desnoj strani i ubacio u peterac gdje je nespretno reagovao Slobodan Jakovljević i matirao svog golmana za 1:0. Ćorluka je u 43. minutu šutao s vrha šesnaesteraca, ali je golman Legije to odbranio.