Bodo-Glimt eliminisao Prištinu, Karabag u finišu srušio AEL Limasol

Bodo-Glimt ostvario je prolaz u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija preko Prištine, dok je Karabag bio uspješniji od AEL-a iz Limasola.

Nakon što je prvu utakmicu norveški Bodo-Glimt poražen od Prištine minimalnim rezultatom, danas je stvar bila potpuno drugačija, te su Norvežani s 2:0 ostvarili plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija. Erik Botajm donio je prednost svojoj ekipi u 18. minuti utakmice, a šest minuta poslije priliku da istu poveća s bijele tačke propustio je Patrik Berg. 12 minuta prije kraja Botajm je još jednom uspio pogoditi i tako izbjeći produžetke sa svojim timom.

Minimalni pobjedu na svom terenu Karabag je ostvario protiv AEL Limasola, nakon što je prva utakmica završena bez pobjednika, rezultatom 1:1. Gol odluke pao je u 87. minuti utakmice kada je pogodio Kadi.

Karabag će se u plej-ofu sastati s boljim iz duela Aberdina i Brejdablika, dok je protivnik Norvežanima i dalje nepoznat.