Borac je u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona na svom terenu večeras igrao protiv Kluža.

Marko Maksimović, trener Banjalučana, odlučio se za sljedeći početni sastav: Nikola Ćetković – Siniša Dujaković (od 46′ Milan Vušurović), Đorđe Milojević (od 74′ Aleksandar Subić), Marko Jovanović (od 88′ Donald Mols), Đorđe Ćosić – Aleksandar Vojnović, Amar Begić (od 104′ Dejan Meleg) – Dino Ćorić, Stojan Vranješ, Goran Zakarić – Panajotis Moraitis (od 99′ Ante Živković)

Prva postava Kluža izgleda ovako: Giedrius Arlauskis – Kamora, Rašid Buena, Majk Sestor – Kristijan Manea, Siprijan Deak, Džonatan Rodrigez, Runar Mar Sigurjonson, Jonut Kostače (od 67′ Aleksandru Čipčiu) – Bilel Omrani (od 80′ Gabriel Debeljuh), Konstantin Paun (od 80′ Klaudiu Petrila)

Utakmicu će suditi Švajcarac Urs Šnajder.

KRAJ: Borac – Kluž 2:1

120+4′ Subić je snažno šutirao poslije udarca iz ugla, ali i to je bilo izblokirano.

120+3′ Borac pokušava napasti, Živković je izbio u odličnu poziciju, ali Kamora ga je izblokirao.

120′ Igraće se još četiri minuta.

120′ Vušurović je pokušao sa desne strane šesnaesterca, Borac je dobio korner.

118′ GOOL! Čipčiu je maestralnim udarcem pogodio Ćetkovićevu mrežu za 2:1.

117′ Vranješ se ponovo požalio na povredu i bio je primoran da napusti teren.

115′ Vušurović je odlično proigrao Živkovića, no ovaj je ipak bio u ofsajdu.

113′ Rodrigez je oborio Vranješa i tako zaustavio kontru Banjalučana. Kapiten “crveno-plavih” je ostao ležati na travi.

112′ Borac je imao sreće, Kamora je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali lopta je odsjela na stativi.

109′ Meleg je bio u dobroj poziciji, međutim poslao je lošu loptu prema naprijed i defanzivci Kluža su to presjekli.

107′ Runar Mar Sigurjonson je pokušao glavom, ali je poslao loptu daleko od Ćetkovićevog gola.

106′ Počeo je drugi produžetak.

105+1′ Vušurović je odlično prošao po lijevoj strani, no iz toga se nije izrodilo ništa konkretno i prvi produžetak je završen.

105′ Igraće se još minut u prvom dodatnom periodu.

104′ Dejan Meleg je zamijenio Amara Begića.

103′ Došlo je do gužve poslije udarca iz ugla, ali nije bilo opasnosti za mladog Ćetkovića.

103′ Mols je odlično izblokirao šut fudbalera Kluža i to je korner.

101′ Rumunski predstavnik je još uvijek nešto konkretniji, no nema pravih prilika za njihov prvi gol.

99′ Ante Živković je ušao u igru umjesto Moraitisa.

97′ Kluž i dalje ima blagi pritisak, sada je Džonatan Rodrigez pokušao iz velike udaljenosti, no Ćetković je ponovo bio izuzetno miran.

96′ Aleksandru Čipčiu je faulirao Zakarića i zbog toga je dobio žuti karton.

94′ Deak je odlično šutirao sa dvadesetak metara, ali Ćetković se maestralno bacio i sjajnom paradom zaustavio njegov pokušaj.

92′ Ćorić je nakon odličnih driblinga pokušao pronaći Vranješa, međutim kapiten Borca je bio u ofsajdu.

91′ Velika šansa za Kluž. Rezervista Gabriel Debeljuh je sjajno ušao u šesnaesterac, ali od svega će biti samo gol aut.

91′ Počeo je prvi produžetak.

borac banja lukaa 1

90+5′ Regularnih 90 minuta je završeno sa 2:0 u korist Borca. S obzirom na to da je Kluž u prvom meču slavio sa 3:1, ići će se u produžetke.

90+3′ Zakarić je fauliran nakon sjajnih poteza i sada mu se ukazuje pomoć.

90+2′ Gosti su pokušali centaršutem, ali je to bilo loše i nije došlo do promjene rezultata.

90+1′ Velika prilika za Maksimovićeve pulene, Subić je odlično ubacio, ali Moraitis nije bio na pravom mjestu.

90′ Šnajder je produžio meč za još pet minuta.

89′ Borac se oslobodio pritiska i trenutno je lopta u njihovoj kontroli, ali nisu uspjeli stvoriti odgovarajuću šansu za novi pogodak.

89′ Nakon samo nekoliko sekundi provedenih na terenu, Mols je dobio žuti karton.

88′ Jovanović definitivno ne može nastaviti, zamijenio ga je Donald Mols.

87′ Velika prilika za Kluž, Buena je sa nešto više od pet metara izuzetno loše šutirao i poslao loptu nebu pod oblake.

87′ Kamora je poslije udarca iz ugla ubacio na drugu stativu, ali nije uspio pronaći nikog od svojih saigrača.

86′ Kluž je zaprijetio poslije auta, no Banjalučani su otklonili opasnost. Ipak, Rumuni će sada izvesti korner.

85′ Pet minuta do kraja regularnog dijela utakmice, i jedni i drugi su umorni, a na semaforu i dalje stoji 2:0 za tim iz grada na Vrbasu.

82′ Ćorić i Vranješ su iskombinovali na desnoj strani, međutim nisu se dobro razumjeli i Rumuni su se odbranili.

82′ Ćosić je otklonio opasnost, a Vranješ je pokušao otvoriti kontru, međutim nije poslao dovoljno snažnu loptu ka naprijed.

81′ Nešto neopreznija reakcija Ćorića, koji je glavom loptu skrenuo u korner za Kluž.

80′ Ćetković je oprezan, centaršut gostiju nije pronašao svoju metu i nije došlo do opasnosti.

79′ Sa sjajnim defanzivcem je sve u redu i vratio se na teren.

78′ Jovanović se povrijedio i trenutno mu se ukazuje pomoć.

76′ Činilo se da bi Kluž mogao kreirati dobru kontru, ali Banjalučani su to sjajno zaustavili i lopta je sada u njihovom posjedu.

74′ Aleksandar Subić je ušao u igru umjesto Đorđa Milojevića.

73′ Jedan fudbaler Kluža je pokušao iz daljine, no to nije bila nikakva prijetnja za Ćetkovića.

72′ Bilel Omrani se našao u izglednoj situaciji sa lijeve strane šesnaesterca domaćina, no onda je odreagovao izuzetno loše i poslao loptu preko gola.

71′ Kluž se čini uzdrmano, Banjalučani to pokušavaju iskoristiti, a rezultat je i dalje 2:0.

69′ “Gradski stadion” je u ekstazi, Borac je poništio prednost Rumuna iz prvog meča i momentum je definitivno na njihovoj strani.

64′ GOOOOOL!!!!! Moraitis je glavom postigao pogodak i doveo Borac do udvostručenja prednosti.

63′ Zakarić je demostrirao sjajnu kontrolu lopte i iznudio faul, domaćini će izvesti slobodan udarac.

60′ GOOOOOL!!!! Vušurović je fantastično ubacio, a Vranješ još bolje skočio i glavom matirao Arlauskisa za 1:0 za crveno-plave.

59′ Vranješ se oslobodio čuvara i šutirao iz nešto veće udaljenosti, ali nije bio dovoljno precizan.

58′ Borac i dalje pokušava kreirati dobru poziciju za Moraitisa, međutim to im ne polazi za rukom i gosti nemaju mnogo problema u odbrani.

56′ Do sada najbolja za šansa za Kluž. Debitant Ćetković je fantastično reagovao i nevjerovatno odbranio udarac Pauna, a Kostače je potom zatresao mrežu, ali iz ofsajda.

55′ Ćetković je izbio loptu sa svog gola, a Vranješ je glavom iz prve pokušao pronaći Moraitisa, međutim učinio je to previše snažno i Arlauskis je to bez problema pokupio.

53′ Situacija na terenu se nije mnogo promijenila u odnosu na prvih 45 minuta. Mreže i dalje miruju, a Kluž za nijansu više drži loptu u svom posjedu.

49′ Nakon tri minuta igre u drugom dijelu, Kluž je imao prvu priliku, međutim Kostače je bio neprecizan iz šesnaesterca.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

borac kluz saghs

45+2′ Kraj prvog poluvremena, na semaforu stoji 0:0.

45+1′ Moraitis je pokušao doći do lopte glavom, međutim Arlauskis je bio brži i ponovo je pao, a glavni arbitar je dosudio faul grčkog napadača.

45′ Sudija je produžio prvo poluvrijeme za još dva minuta.

42′ Giedrius Arlauskis se teatralno bacio nakon minimalnog kontakta sa Moraitisom, igra se nastavlja, a rezultat je i dalje 0:0.

41′ Sjajna intervencija mladog Nikole Ćetkovića, koji je bio na pravom mjestu i ostao je nesavladan poslije slobodnog udarca Pauna.

39′ Dujaković je dobio žuti karton, a Kluž će izvesti slobodan udarac iz veoma dobre pozicije.

37′ Moraitis se po ko zna koji put odlično postavio i iznudio faul Buene, pa će Banjalučani ponovo izvesti slobodan udarac.

35′ Kostače je pokušao sa desne strane šesnaesterca, ali to nije bilo dobro i nije došlo ni do kakve opasnosti.

32′ Siprijan Deak je izuzetno loše šutirao sa vrha kaznenog prostora i rezultat je i dalje 0:0.

31′ Vranješ je pokušao pronaći Moraitisa u kontri, no odbrana Kluža je to zaustavila.

29′ Lopta je i dalje na polovini gostiju, Goran Zakarić je odlično izveo korner, ali niko nije bio na pravom mjestu da pospremi loptu u mrežu.

27′ Dobra akcija Stojana Vranješa i Ćorića po desnoj strani, Borac je dobio novi korner.

26′ Moraitis i dalje vodi veliku borbu sa protivničkim defanzivcima, a ovog puta je on napravio faul.

24′ Vojnović je opet odlično povukao loptu i oslobodio se čuvara, a potom je opalio iz velike udaljenosti, međutim nije bio dovoljno precizan.

22′ Još jedna dobra prilika za Kluž. Nakon auta koji je izveo Manea, niko od fudbalera domaćina nije izbio loptu i ona je došla do Pauna, koji je dobro šutirao, ali nije pogodio okvir gola.

21′ Jovanović je izgubio loptu na sredini terena, a Konstantin Paun je izbio u dobru poziciju, međutim Siniša Dujaković ga je sjajno zaustavio.

18′ Velika prilika za Kluž, Kristijan Manea je ubacio sa lijeve strane, a Kostače je bio za milimetar kratak da loptu sprovede u praznu mrežu.

17′ Moraitis se dobro kreće i pravi dosta problema protivničkoj odbrani, Buena ga je blizu centra ponovo faulirao.

16′ Posjed lopte je za nijansu više na strani Kluža, no ni jedni ni drugi do sada nisu uspjeli stvoriti neku konkretniju priliku.

13′ Jonut Kostače je postigao gol za goste, međutim učinio je to iz nedozvoljene pozicije i rezultat i dalje ostaje 0:0.

12′ Ćorić je pokušao gotovo iz mrtvog ugla nakon što mu se lopta odbila na volej, ali pogodio je samo vanjski dio mreže.

11′ Rašid Buena je grubo oborio Moraitisa, pa je i on dobio žuti karton i Borac će izvesti slobodan udarac.

9′ Aleksandar Vojnović je presjekao loptu na svojoj polovini, a potom je sjajno povukao kontru, no bio je usamljen i rumunski predstavnik je to zaustavio. U nastavku akcije, Ćosić je neoprezno startovao na protivničkog igrača i dobio je prvi žuti karton na meču.

8′ Borac izgleda odlično za sada, izabranici Marka Maksimovića prikazuju veliku borbenost i požrtvovanost.

7′ Nije bilo opasnosti iz prekida, Banjalučani su se bez problema odbranili.

6′ Odličan start Marka Jovanovića, međutim sudija koji je bio dalje od mjesta događaja je dosudio faul za Kluž.

4′ Đorđe Ćosić je odlično proigrao Panajotisa Moraitisa, međutim grčki napadač nije dobro šutirao i lopta je otišla daleko od okvira gola.

3′ Prvi korner za domaćine, ali ipak se nije desilo ništa konretno ispred gola rumunskog predstavnika.

2′ Kontra Borca nije urodila plodom, odbrana Kluža je otklonila opasnost ispred Dine Ćorića.

1′ Utakmica je počela.