U revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Borac će od 20h na svom terenu dočekati Linfild.

Prvi meč je završen rezultatom 4:0 u korist kluba iz Belfasta, a sada su poznate početne postave obje ekipe za večerašnji susret.

Borac: Pavlović – Ćorić (od 75′ Vušurović), Jovanović, Ćosić, Subić – Vojnović (od 67′ Kulašin), Begić – Zakarić (od 75′ Čavić), Vranješ (od 75′ Živković), Meleg – Moraitis (od 55′ Lukić).

Linfild: Džons – Hjum, Njuberi, Kalaker, Klark – Falon, Malgru, Palmer – Milar, Manzinga (od 48′ Čedvik), Kvin (od 83′ Naseri).

Glavni sudija je Zaven Hovhanisijan iz Armenije.

Uživo:

90+6′ Utakmica je završena, konačan ishod je glasio 0:0.

90+6′ Kirk Milar je napravio oštar faul nad Čavićem.

90+3′ Džons se sprema da ispuca loptu daleko od svog gola, svi samo čekaju posljednji sudijski zvižduk.

90′ Igraće se još šest minuta.

90′ Ćosić je bio u dobroj šansi unutar kaznenog prostora, ali poslao je loptu van okvira gola.

89′ Borac i dalje pokazuje želju za bar jednim golom, no Linfild je čvrst i ne posustaje.

85′ Banjalučani evidentno dominantniji, Linfild se potpuno povukao, no uspješne realizacije za domaćine i dalje nema.

83′ Kvin je izašao iz igre, a zamijenio ga je Navid Naseri.

80′ Ćosić je bio u odličnoj prilici, šutirao je iz voleja unutar šesnaesterca, no Džons je ponovo bio na visini zadatka.

78′ Ništa se nije izrodilo iz njega, ali crveno-plavi su dobili novi udarac iz ugla, sada sa suprotne strane.

78′ Još jedan korner za Banjalučane.

75′ Trostruka izmjena u Borcu. U igru su ušli David Čavić, Ante Živković i Milan Vušurović, a izašli Zakarić, Vranješ i Ćorić.

72′ Kratkotrajne čarke na terenu, situacija se ipak smirila. Žute kartone su dobili Vranješ, Džejmi Malgru i Falon.

71′ Odlična polukontra Borca, Meleg je šutirao lijevom nogom iz nešto veće udaljenosti, no Džons je sjajno odbranio.

70′ Linfild je pokušao iz kontre, ali Đorđe Ćosić je prvi došao do lopte i smirenom reakcijom otklonio opasnost.

69′ Ćorić je poslao loš pas po desnom boku i lopta je otišla u aut.

67′ Enver Kulašin je ušao u igru umjesto Aleksandra Vojnovića.

67′ Nije bilo opasnosti iz udarca iz ugla, mreže i dalje miruju.

66′ Nova solidna akcija Borca, no iz svega će biti samo korner.

65′ Dino Ćorić je uputio odličan centaršut ka Vranješu, ali kapiten ekipe iz grada na Vrbasu je bio u ofsajdu.

64′ Odličan šut Melega sa dvadesetak metara, ali lopta je prozujala pored lijeve stative.

62′ I dalje nema promjena stanja na terenu koje Banjalučani očekuju. Linfild igra dovoljno čvrsto u odbrani, a u fazi napada pokušavaju što duže zadržati loptu na protivničkoj polovini i tako onesposobiti crveno-plave, što im za sada uglavnom uspijeva.

60′ Korner za Borac, ali gostujuća odbrana je otklonila opasnost ispred svog gola.

58′ Najal Kvin je bio fauliran i ukazala mu se pomoć, te je sa njim sada sve u redu i meč je nastavljen.

57′ Lukić je odmah napravio faul nad Džejmijem Malgruom.

55′ Promjena u ofanzivnoj liniji domaćina, Jovo Lukić je ušao u igru umjesto Moraitisa.

55′ Vranješ se našao u izglednoj poziciji sa desne strane, međutim bio je u ofsajdu.

51′ Gužva pred kaznenim prostorom Borca, ali Banjalučani su se uspjeli odbraniti.

48′ Prva izmjena na večerašnjoj utakmici. Manzinga je napustio teren, a zamijenio ga je Vilijam Čedvik.

46′ Nije bilo promjena u sastavima.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

Borac, Borac – Linfild 0:0 (KRAJ)

46′ Kraj prvog poluvremena, na semaforu stoji 0:0.

45′ Igraće se još minut sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

45′ Borac je pokušao iz kontre, ali Moraitis nije uspio doći do lopte i nije bilo uzbuđenja.

44′ Kako se kraj prvog dijela približava, čini se da je Linfild prodisao, no ni oni ne izgledaju previše sigurno, niti pokazuju preveliku želju da postignu pogodak.

42′ Manzinga je zaprijetio, ali Bojan Pavlović je pravovremeno istrčao sa svog gola i odličnom reakcijom sačuvao svoj gol.

41′ Subić je sa lijeve strane ušao u šesnaesterac, ali je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji, što su arbitri sankcionisali.

39′ Manzinga je zbog oštrog starta i faula nad Begićem zaradio žuti karton.

38′ Bosanskohercegovački predstavnik ima posjed, ali ne i dovoljno dobre akcije iz kojih bi se našli u izglednoj poziciji za pogodak.

35′ Momentum je ponovo na strani Borca, ali gosti i dalje odolijevaju.

32′ Odlična prilika za Banjalučane, Vranješ je pokušao lijevom nogom iz šesnaesterca, ali Kris Džons je vrhovima prstiju skrenuo loptu u stativu.

31′ Gosti dugim loptama pokušavaju pronaći Kristija Manzingu, ali sjajni napadač je sada bio u ofsajdu.

29′ Domaćini kruže oko gola sjevernoirskog predstavnika, ali nisu dovoljno konkretni i mreže još uvijek miruju.

27′ Ekipa iz grada na Vrbasu nema ideju u napadu, ovakav tempo mnogo više odgovara Linfildu, rezultat je i dalje 0:0.

25′ Amar Begić je pokušao sa dvadesetak metara, ali protivnička odbrana je to izblokirala.

24′ Borac za sada ima četiri šuta na  gol protivnika, a Linfild je još uvijek bez udarca.

22′ Igra se nešto brže, Stiven Falon je pokušao sa desne strane, ali nije uspio iskreirati ništa opasno po gol protivnika.

19′ Traj Hjum je sjajno prošao po desnoj strani, a Aleksandar Subić ga je oborio i Linfild ima slobodan udarac.

18′ Čini se da su gosti odbili početne nalete Banjalučana i sada izgledaju nešto bolje na terenu.

15′ Linfild je prvi put zaprijetio, njihov fudbaler je pao u šesnaestercu, ali sudija je samo odmahnuo rukom i nije bilo jedanaesterca.

14′ Panajotis Moraitis je pokušao driblingom izboriti poziciju za šut, ali protivnik ga je omeo u tome i Borac je dobio korner, iz kojeg nije bilo opasnosti.

13′ Situacija na terenu se ne mijenja, crveno-plavi imaju inicijativu, ali nisu dovoljno konkretni i mreže se još uvijek nisu zatresle.

11′ Vranješ je požrtvovano stigao loptu na lijevoj strani, a iz toga se izrodio solidan napad Borca, no odbrana gostiju je otklonila opasnost.

10′ Stojan Vranješ je pokušao glavom, međutim lopta je završila pored gola.

10′ Domaćini bolji, Goran Zakarić je bio u izglednoj poziciji, ali je njegov šut bio izblokiran.

8′ Dosta čvrst meč na samom početku, viđeno je već pet faulova na “Gradskom stadionu”.

6′ Banjalučani nešto više imaju loptu u svom posjedu, ali za sada nema ozbiljnijih šansi.

4′ Prva prilika za borac iz slobodnog udarca, ali nije došlo do promjene rezultata nakon šuta Dejana Melega.

1′ Utakmica je počela.