Brondbi poveo pa Lion pokazao svu svoju snagu, Rendžers konkretan protiv Sparte Prag

U okviru grupe A Lige Evrope Brondbi je na svom stadionu poražen od strane Liona sa 3:1 nakon preokreta gostiju, a Rendžers je na svom terenu bio konkretan protiv Sparte Prag.

Tokom prvog poluvremena susreta između domaćeg Brondbija i gostujućeg Liona jedina prilika koja je bila vrijedna pomena se desila u 16. minutu kada je igrač domaćih Blas Riveros bio najviši u skoku, ali je njegov odličan udarac glavom otišao lijevo pored gola.

Zato je uslijedila prava promjena tempa u drugom poluvremenu jer je Mikel Ure ispratio centaršut sa desne strane nakon čega je uklizao i ugurao loptu u mrežu Liona za 1:0 u 53. minutu. Vodeći gol Brondbija se provjeravao, ali nakon konsultacije sa VAR-om glavni arbitar meča je potvrdio da je gol važeći.

Na žalost domaćih navijača vođstvo Brondbija nije dugo trajalo jer je samo četiri minuta nakon njihovog gola Rajan Čerki je poravnao na 1:1.

On je svoj gol postigao nakon što je Mads Hermansen sjajno odbranio udarac Islama Slimanija, a odbijenu loptu je pokupio jedan od defanzivaca domaćih koji je pokušao da dribla na deset metara od svog gola što je iskoristio Čerki koji mu je oteo loptu i postigao gol za poravnanje.

Nakon poravnanja slijedi potpuni preokret i dominacija Liona jer Čerki u 66. minutu postiže svoj drugi gol dok je konačnih 3:1 postavio Slimani nakon što je ispratio centaršut i glavom zabio pogodak.

U Škotskoj je Rendžers bio siguran protiv Sparte Prage i goste iz Češke je savladao sa konačnih 2:0. Poveli su domaći već u 15. minuti golom Alfreda Moreljosa.

Konačnih 2:0 je postavio isti igrač, Moreljos, u 49. minutu kada je nakon greške igrača Sparte iz Praga dobio jednu poklon loptu nakon čega mu nije bilo teško da stavi “tačku na i” što se tiče ovog susreta.