Fudbaleri podgoričke Budućnosti poraženi su na domaćem terenu od ekipe Toršavna sa Farskih Ostrva sa 2:0 i tako su ukupnim rezultatom 6:0 eliminisani iz kvalifikcija za Ligu konferencija.

Nakon što je ekipa Toršavna u prvom meču slavila sa 4:0, danas su ostvarili novu pobjedu u Podgorici i to rezultatom 2:0. Prvi gol na meču postigao je Heri Mor u 39. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Danijel Johansen sa penala u 73. minutu. Njihov naredni rival će biti bolji iz duela Dinamo Tbilisi – Makabi Haifa.

Teuta iz Albanije je sa 3:0 nakon produžetaka bila bolja od Inter Eskaladesa sa Andore i ukupnim rezultatom 3:2 su nastavili svoj evropski put. Pošto je tim iz Andore slavio sa 2:0 u Albaniji, Teuta je Sebina Plakua u 25. i 80. minutu osigurala sebi produžetke, a onda je u 104. minutu prvog produžetka Šerif Kalku sa bijele tačke odveo svoj tim u narednu fazu gdje će igrati sa Šamrok Roversima.

Hibernijans s Malte je sa 4:2 savladao ekipu Folgore iz San Marina i ukupnim rezultatom 7:3 prošao dalje. Jirgen Degabrijel je donio vođstvo domaćinu od 1:0 u devetom minutu, da bi Erik Fedeli izjednačio u 28. minutu, a na 2:1 je preokrenuo Jaja Džesi u 45. minutu.

Potpuni preokret domaćina pokrenuo je Vilfred Domoro u 47. minutu, a Degabrijel je u 66. minutu postigao gol za 3:2. Konačnih 4:2 postavio je Džejk Greč u 77. minutu i tako je zakazao duel sa boljim iz meča Riga – Škendija.