Četiri gola i neodlučen pobjednik na duelu Viljareala i Atalante

Rezultatom 2:2 završena je utakmica između Viljareala i Atalante u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Utakmicu prvog kola grupe F Lige šampiona odigrali su Viljareal i Atalanta, a u Španiji su nakon rezultata 2:2 podijeljeni bodovi. Remo Frojler već je u šestoj minuti iskoristio asistenciju Duvana Zapate i doveo italijanski tim do prednosti, a nakon što je Manu Trigeros pogodio u 39. minuti na odmor se otišlo neriješenim rezultatom.

Arnaut Danjuma donio je preokret “Žutoj podmornici” u 73. minuti, a asistent je bio Žerar Moreno, da bi sedam minuta prije kraja Robin Gosens postavio konačnih 2:2 nakon dodavanja Alekseja Mirančuka.

U narednom kolu Atalanta će ugostiti Jang Bojs, dok će Viljareal gostovati Mančester junajtedu, ekipi koju je porazio u prošlosezonskom finalu Lige Evrope.