Fudbaleri Sevilje i Salzburga odigrali su neriješeno 1:1 u prvom kolu grupe G Lige šampiona u utakmici u kojoj su u prvom poluvremenu dosuđena čak četiri jedanaesterca.

Prvo poluvrijeme ove utakmice ušlo je u istoriju Lige šampiona pošto su za 45 minuta dosuđena čak četiri jedanaesterca, što se nikada nije dogodilo u istoriji takmičenja.

Sevilja je bolje ušla u meč i do prve šanse došla već u četvrtom minutu kada je Jusef En Nesiri ispratio centaršut Hesusa Navasa, ali je njegov šut glavom završio pored gola.

Nakon toga počela je penal klackalica. U 12. minutu je Aleksei Kulbakov dosudio jedanaesterac za gostujući tim nakon prekršaja Dijega Karlosa u kaznenom prostoru. Loptu je uzeo Karim Adejemi, ali je bio neprecizan i lopta je otišla pokraj desne stative.

U 20. minutu utakmice još jedan prekršaj Sevilje u kaznenom prostoru, a ovaj put je prežestok bio Hesus Navas. Luka Sučić je izveo najstrožu kaznu i doveo goste u vođstvo.

Nastavile su obje ekipe da igraju ofanzivno, stvoreno je nekoliko solidnih prilika, a u 36. minutu faul je napravio golman domaće ekipe Bono, koji je glavni arbitar okarakterisao kao start za najstrožu kaznu. Sučić je želio doći do novog gola, ali je njegovu namjeru osujetila stativa.

Tri minuta kasnije nakon prekršaja Andreasa Ulmera penal i za domaću ekipu. Precizan je bio hrvatski internacionalac Ivan Rakitić i rezultat je bio 1:1.

Drugo poluvrijeme započelo je šansom sa Benjamina Šeška čiji udarac je zaustavio Bono, da bi nekoliko minuta nakon toga drugi žuti karton dobio Jusef En Nesiri te je morao napustiti igralište.

Od toga trenutka Salzburg je preuzeo terensku inicijativu, a blizu golu gosti su bili u 58. minutu kada je Oumar Sole neometan promašio prazan gol poslavši loptu nebu pod oblake.

Sevilja se probudila u posljednjih dvadesetak minuta i stvorila je nekoliko izglednih prilika pred golom Salzburga. Najprije je u 75. minutu udarac Rafe Mira zaustavio Filip Kon, da bi ubrzo nakon toga stopostotnu priliku propustio i Erik Lamela kada je glavom šutirao pored gola.

Najozbiljniju priliku za pobjedu Salzburg je imao u prvoj minuti sudijske nadoknade kada je Brenden Aronson sjajno naciljao sa nekih dvadesetak metara, a Bono vrhovima prstiju spriječio promjenu rezultata.

Sevilja će u narednom kolu gostovati kod ekipe Volfzburga, dok će Salzburg dočekati ekipu Lila.