Pedja Milosavljevic/Starsportphoto

Fudbaleri Crvene zvezde večeras od 18:55h u okviru petog kola grupe L Lige Evrope dočekuju ekipu Hofenhajma, gdje imaju priliku da osiguraju plasman u narednu fazu ovog takmičenja.

Tim Dejana Stankovića poražen je u prvom meču u Njemačkoj od ove ekipe sa 2:0, ali je nakon toga ostvario tri trijumfa u duelima sa Liberecom i Gentom. U ovom meču može se odlučiti i ko će sa prvog mjesta otići u narednu fazu, što bi sigurno značilo lakšeg rivala na proljeće.

Inače Crvena zvezda ima pozitivan skor u Beogradu protiv ekipa iz Njemačke sa deset pobjeda, četiri remija i tri poraza.

Uživo:

90′ Do kraja utakmice nije bilo prilika i utakmica je završila 0:0.

87′ Žoao Klaus je imao sjajnu šansu poslije centaršuta Skova, a Zvezdu je po običaju spasio Milan Borjan.

83′ Poslije duge akcije Crvene zvezde Falćineli se oslobodio i šutirao, no samo je izborio korner.

81′ Malo je nedostajalo Nikolić da postigne gol čim je ušao u igru, ali je loše zahvatio loptu i ona je otišla preko gola.

80′ Veljko Nikolić i Strahinja Eraković su ušli u igru umjesto Kange i Bena.

78′ Skov je ponovo zaprijetio iz šesnaesterca, ali i sada je Borjan sjajno reagovao.

75′ Uslijedio je period gdje Hofenhajm ima veći posjed lopte.

68′ Nakon centaršuta Milana Gajića, Ben je glavom poslao loptu preko gola.

65′ Imali su sada domaćini incijativu i pokušavali su da ugroze gol gostiju, ali nisu mogli da dođu do prave šanse.

58′ Nastavili su sa pritiskom igrači Hofenhajma, a Mijat Gaćinović je sa nekih trideset metara poslao loptu tik iznad prečke.

50′ Robert Skov je uputio opasan šut iz daljine, ali je Borjan ponovo sačuvao svoju mrežu, da bi odmah zatim El Fardu Ben došao ispred golmana i umjesto da šutira, on je probao da doda do Dijega Falićinelija, no lopta nije stigla do Italijana.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. A u igru su ušli Aleksa Vukanović umjesto Srđana Spiridonovića i na drugoj strani Andrej Kramarić umjesto Dabura.

Poluvrijeme: 0:0

45′ Prvi šut u okvir gola imao je Gejlor Kanga, ali ništa ozbiljno po Olivera Baumana.

37′ Dabur je imao najveću šansu na meču, kada je šutirao sa deset metara, ali je Milan Borjan bio na mjestu.

31′ Hofenhajm i dalje napada, a tim Dejana Stankovića čeka priliku iz kontranapada.

23′ Ponovo je ekipa iz Njemačke preuzela incijativu i ima veći posjed lopte.

17′ Prvu priliku na meču imao je Munas Dabur kada je makazicama sa pet metara prebacio loptu preko gola.

15′ Igra se većinom na sredini terena, bez konkretnih prilika.

8′ Oslobodila se Zvezda početnog pritiska i počela je i ona da napada.

4′ Njemački klub krenuo je ofanzivno od samog starta utakmice i većinom se igra na polovini Crvene zvezde

1′ Utakmica je počela, a ono što privlači pažnju je koreografija koju su navijači domaćeg tima posvetili Marku Ivkoviću koji je ubijen prije šest godina u Istanbulu. Inače navijači su prije početka meča pripredili i vatromet izvan stadiona kao podršku svojim igračima.

Sastavi:

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Gajić, Pankov, Milunović, Degenek – Petrović, Sanogo – Spiridonović (Vukanović 46′), Kanga (Nikolić 80′), Ben (Eraković 80′) – Falćineli (Boaći 88′).

HOFENHAJM: Bauman – Skov (Sesenjon 88′), Bogard, Fogt, Nortvajt, Džon – Gajger (Griliš 58′), Rudi – Gaćinović (Baumgartner 71′), Klaus, Dabur (Kramarić 46′).