Crvena zvezda večeras igra revanš utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Kairata. Izabranici Dejana Stankovića izgubili su sa 2:1 u Kazahstanu, te će večeras morati da pobijede sa dva razlike kako bi otišli u narednu fazu takmičenja.

U odnosu na prvi meč, Dejan Stanković je napravio četiri promjene u sastavu, pa će u startnih 11 biti Marko Gobeljić, Gelor Kanga, Filipo Falko i Lois Dioni.

Kairat je u Beograd došao desektovan pošto su virusom korona bili zaraženi neki od najvažnijih igrača poput golmana Stasa Pokatilova, dok nema iz istog razloga ni bivšeg igrača Partizana Makija Banjaka. Nebojša Kosović se povrijedio u prvom duelu, tako da ni na njega ne računa trener Kiril Keker

Strijelac gola iz prvog meča Hoze Kante je propustio treninge zbog virusa korona, ali je bio negativan pred put u Beograd, pa će sa klupe početi meč.

Crveno-bijeli će biti lišeni svojih najvjernijih navijača zbog kazne koju su dobili prilikom vrijeđanja Zlatana Ibrahimovića u nokaut fazi Lige Evrope prošle sezone, ali će prisustvo biti dozvoljeno djeci do 14 godine.

Postave:

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić (Gajić od 58′), Pankov, Dragović, Rodić – Kanga (Lazetić od 79′), Sanogo – Ivanić, Falko (Krstović od 67′), Katai (Krstičić od 79′) – Dioni (Ben od 67′)

Kairat: Ustimenko – Mikanović (Aljkulov od 34′), Dugalić (Širobokov od 77′), Alip, Vorgovoskij – Burančiev (Ulšin od 63′), Abiken, Poljakov – Šušenačev (Alveš od 63′), Hovhanisjan – Vagner Lav

Uživo:

90+4′ Kraj meča, Zvezda je pobijedila sa 5:0.

90′ Četiri minute sudijske nadoknade.

88′ Stativa Kairata se zatresla! Ben je gađao i malo je nedostajalo da poveća na 6:0.

86′ Još jedna dobra prilika za Zvezdu. Dragović je poslije kornera postavio nogu, a lopta je otišla malo pored stative Ustimenka.

83′ Marko Lazetić se našao u dobroj situaciji u šesnastercu, ali nije odreagovao najbolje.

76′ Nema naročitih uzbuđenja na stadionu “Rajko Mitić” još od trenutka kada je Falko pogodio. Zvezda kontroliše posjed i loptu, a igra se uglavnom na sredini terena.

70′ Gajić je šutirao iz prve sa desne strane, ali lopta je otišla preko gola.

67′ Nakon što je trener Kairata napravio dvije izmjene par minuta ranije, isto je uradio Dejan Stanković te je na teren poslao Nikolu Krstovića i El Fardu Bena.

63′ Zvezda kontroliše stanje na terenu nakon petog pogotka.

56′ GOOOOOOOOOOL! Ono što nije uspio prije 60 sekundi, uspio je sada. Falko je prošao sa desne strane i uspješno gađao za 5:0.

55′ Falko je imao dobru priliku, provukao je loptu pored Ustimenka, međutim ona je otišla par centimetara pored gola.

50′ Ajbol Abiken je centrirao, skočio je jedan igrač Kairata, ali Borjan je bio siguran.

49′ GOOOOOOOL! Milan Rodić je došao do lopte i asistirao za Ivanića, a ovaj pogodio za 4:0 domaćih.

45+3′ Kraj prvog poluvremena!

45+2′ Prva dobra šansa za Kairat večeras. Vagner Lav je došao do lopte i pokušao sa 15 metara, ali ostalo je 3:0.

45′ Tri minute sudijske nadoknade će se igrati u prvom poluvremenu.

42′ GOOOOOOOOOOL! 3:0 za Zvezdu! Domaći su dobili slobodan udarac na nekih 20 metara udaljenosti od gola Kairata, loptu je uzeo Katai i sjajno pogodio za veliku prednost beogradskih crveno-bijelih.

39′ Katai je dobio vazdušni duel protiv jednog igrača Kairata i produžio loptu do Dionija, ali udarac Francuza je zaustavio golman gostiju.

34′ Izmjena u Kairatu. Mikanović je zbog povrede izašao, a ušao je Gulžigit Aljkulov.

31′ Još jedna izuzetna šansa za domaće. Kanga je dodao Mirku Ivaniću, ovaj ušao u šesnasterac, međutim njegov udarac je izblokirao Dino Mikanović.

29′ Odlična prilika za Crvenu zvezdu. Dioni je petom odigrao za Kataija, ovaj asistirao Filipu Falku koji je gađao iz srca šesnasterca, ali Ustimenko je ovaj put odbranio.

27′ Nakon pogotka Dionija za 2:0, igra se uglavnom na sredini terena, bez prilika na obje strane.

21′ GOOOOOOOOOOL! Aleksandar Dragović je uzeo loptu na sredini terena i produžio je za Loisa Dionija, a ovaj udarcem sa distance povećao na 2:0.

18′ Bila je gužva u šesnaestercu Kairata. Pokušao je potom Gelor Kanga da centrira, ali siguran je bio Ustimenko.

13′ Prva šansa za Kairat večeras. Artur Šušenačev je pokušao iz šesnaesterca, ali Milan Borjan je bio siguran na golu.

9′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Aleksandar Katai je raspalio sa 20 metara i pogodio prekrasan pogodak za vođstvo Crvene zvezde.

5′ Prva šansa na meču. Marko Gobeljić je šutirao sa preko 20 metara, odbila se lopta od jednog igrača Kairata i završila malo pored stative Danila Ustimenka.

1′ Počela je utakmica na stadionu “Rajko Mitić”.