Fudbaleri Čukaričkog pobjedom od 2:0 na gostovanju u Azerbejdžanu nad ekipom Sumgaita plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nakon što su u Beogradu remizirali 0:0, igrači Čukaričkog su apsolutno zasluženo stigli do vođstva u 10. minutu kada je Srđan Mijailović ubacio u peterac, a Ibrahima Ndijae je glavom zatresao mrežu domaćih za 1:0.

Svega šest minuta kasnije domaći igrači su napravili prekršaj nad Aleksom Jankovićem i sudija je pokazao na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo Marko Docić i matirao je golmana Sumgaita za velikih 2:0.

Očekivano nakon primljena dva gola igrači iz Azerbejdžana su krenuli ofanzivnije, a prvu veliku priliku imao je Telur Mutalimov, no njegov šut sa oko 20 metara odbranio je Đorđe Petrović. Iako su domaćini napadali, Čukarički se dobro branio i na poluvremenu je bilo 2:0.

Janković je u 51. minutu dobio loptu u petercu, no loše je šutirao i pogodio direktno u golmana. U 68. minutu Rufat Abuladze je dobio loptu u šesnaestercu i šutirao je pod prečku, ali je Petrović sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu. Dobro su se na kraju utakmice branili gosti iz Beograda i uspjeli su osigurati prolaz u narednu fazu.

U narednom kolu Čukarički će ići na bolje ekipu iz dvomeča Hamarbi – Maribor, a prvi duel je završen u korist Šveđana sa 3:1.