Čukarički ubjedjivim porazom od Hamarbija završio evropski put

S visokih 5:1 Hamarbi je danas porazio Čukarički i ostvario plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Nakon što je u prvoj utakmici u Beogradu slavio sa 3:1 Čukarički je danas poražen u Švedskoj s visokih 5:1 od Hamarbija, te je njegov evropski put završen. Mohanad Jeaze načeo je mrežu srpske ekipe u 12. minuti, a na 2:0 povisio je Astrit Selmani 14 minuta poslije. Do odmora su Šveđani postigli još jedan gol, kada je u 44. minuti pogodio Bjorn Paulsen.

Izjednačenje ukupnog rezultata Čukaričkom je u 64. minuti donio Ibrahima Endiaje, ali su golovima Viliota Svedberga tri minute poslije, te novog gola Selmanija u 72. minuti igrači Hamarbija došli do ubjedljive pobjede od 5:1 i plasmana u plej-of kvalifikacija za Ligu konferencija.

Hamarbi sada čeka pobjednika duela između Bazela i Ujpešta.