Džeko

Inter je rezultatom 2:0 savladao Šahtjor iz Donjecka u petom kolu grupe D Lige šampiona, a oba je pogotka postigao Edin Džeko.

Fudbaleri Intera pobjedom nad Šahtjorom od 2:0 napravili su veliki korak ka plasmanu u osminu finala Lige šampiona, a prvo ime susreta bio je Edin Džeko

Igrao se 25. minut utakmice kada je Inter prvi put pogodio mrežu na ovom susretu, ali je Ivan Perišić prethodno upućivanju udarca ka golu bio u nedozvoljenoj poziciji zbog čega je pogodak poništen. Nakon manje od 60 sekundi Džeko se našao u velikoj prilici, ali je nakon dobrog prijema slabo šutirao iz neposredne blizine gola Anatolija Trubina koji je upisao dobru odbranu.

Samo minutu poslije Džeko je glavom šutirao iz šesnaesterca ka lijevoj stativi, a ponovo se dobrom odbranom istakao Trubin.

Džeko je ipak dokazao sav svoj kvalitet u nastavku utakmice. Prve je u 61. minuti iz prvog dodira snažno i precizno šutirao uz lijevu stativu i doveo Inter do prednosti, da bi samo šest minuta poslije odličnom kretnjom ostao nečuvan pred golom i poslije ubačaja Perišića loptu glavom pospremio u mrežu.

Osam minuta prije kraja Šahtjor je propustio veliku priliku da postigne drugi ovosezonski gol u Ligi šampiona, a tada je stativa zaustavila udarac Doda s peterca nakon odlično razrađene akcije gostiju.

Inter je nakon ove utakmice prvoplasirana ekipa u grupi D, a plasman u osminu finala mogao bi obezbijediti već večeras ukoliko Real Madrid savlada Šerif. Šahtjor je izgubio sve šanse za evropskim proljećem, te je sigurno da će kao posljednjeplasirana ekipa završiti grupnu fazu takmičenja.