Fudbaleri Dinama iz Kijeva odigrali su neriješeno (1:1) na domaćem terenu protiv belgijskog prvoligaša Klub Briža u okviru prvog duela šesneastine finala Lige Evrope.

Utakmica je počela mirno bez velikih šansi. U prvom poluvremenu Dinamo je imao blagu inicijativu i prijetio je preko Vitalija Bujalskija u 36. i 45. minutu utakmice, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Drugo poluvrijeme počelo je bolje za domaćina koji preko pomenutog napadača Bujalskog dolazi do vođstva u 62. minutu. Ukrajinski fudbaler je lijepo primio loptu na ivici šesnaesterca i izuzetno preciznim udarcem matirao Simona Minjolea za prednost svoje ekipe.

Međutim, poslije postignutog pogotka domaća ekipa se povukla i inicijativu su preuzeli gosti koji su pet minuta nakon primljenog gola izjednačili u 67. minutu preko defanzivca Brendona Mehelea koji je nakon dobro izvedenog kornera glavom skrenuo loptu u nebranjeni dio mreže i tako postavio konačan rezultat ovog susreta 1:1.

Do kraja utakmice, viđena je još samo jedna ozbiljnija prilika kada je Bas Dost pokušao glavom u 84. minuti, ali rezultat na semaforu je ostao 1:1.

Uzvratna utakmica se igra za sedam dana u Belgiji.