U revanš mečevima prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, zagrebački Dinamo je kao gost pobijedio Valur sa 2:0, a Ludogorec je, takođe na gostujućem terenu, rezultatom 1:0 savladao Soligorsk.

U narednoj fazi, hrvatski predstavnik će igrati protiv Omonije, dok će Ludogorec na megdan Muri.

“Modri” su u prvom poluvremenu mnogo više imali loptu u svom posjedu, te su dozvolili protivniku samo jedan šut ka golu, naspram njihovih deset. Gosti su poveli u 31. minutu, a strijelac je nakon asistencije Lovre Majera bio Luka Ivanušec.

Na veliki odmor se otišlo sa 1:0, a konačan ishod, 2:0, postavio je sjajni Mislav Oršić u 89. minutu.

Ludogorec je nešto teže došao do trijumfa, a i u prvoj utakmici je bilo 1:0 za njih.

Mreže su u prvom dijelu mirovale, a jedini pogodak za goste je postigao Kiril Despodov na asistenciju Kaulija Oliveire-Souze u 71. minutu.