Drama u finišu poluvremena u Beogradu: Zvezda imala dva gola prednosti, Borjan odbranio penal pa hladan tuš

Crvena zvezda nakon 45 minuta igre vodi protiv Makabija iz Haife rezultatom 2:1.

Crvena zvezda je u prvom poluvremenu plej-ofa revanša kvalifikacija za Ligu šampiona stigla i preokrenula zaostatak od jednog gola iz prve utakmice u Haifi kada je Makabi pobijedio rezultatom 3:2.

Krenulo je dobro po domaći tim na samom početku. Zvezda je imala posjed, bila konkretna ispred gola Izraelaca, a mogla vrlo rano i do prednosti kada je Gejlor Kanga na povratnu loptu pogodio stativu.

Potom je u 27. minuti Aleksandar Katai probio po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i loptu vratio na peterac, a u fliperu najbolje se snašao Aleksandar Pešić i loptu proslijedio u gol.

Nakon toga uslijedio je mirniji period igre, i onda eksplozija i drugi gol Zvezde. Oduzeli su domaći loptu na sredini terena i u tri dodavanja Mirko Ivanić je izašao sam ispred gola Makabija i izazvao delirijum na Marakani.

I onda trenutak nepažnje u nadoknadi kada je Slavoljub Srnić nakon kornera gostiju igrao rukom, a Entoni Tejlor uz asistenciju VAR-a pokazao na bijelu tačku. Dolev Aziza je izveo penal, ali je Milan Borjan odbranio jedanaesterac. I ne duže od 30 sekundi kasnije, Daniel Sundgren je šutirao  sa 30 metara, a lopta prošla kroz ruke Borjanu u gol.