Dudić: "Teško je bilo ući u ritam zbog puno sjeckanja igre i onda se mi čudimo našoj ligi" (VIDEO)

Trener Veleža Feđa Dudić nakon meča protiv Kolerajna rekao je kako su odigrali veličanstvenu utakmicu.

Velež je na “Grbavicisavladao Kolerajn rezultatom 2:1, nakon što su od devete minute gubili sa 1:0. Imali su “Rođeni” potpunu terensku inicijativu tokom svih 90 minuta, te brojne prilike, stoga mogu da žale za pobjedom od samo jednog gola razlike.

Nakon 33 godine velika pobjeda, nismo bili tu toliko dugo. Bilo je nervoze u početku, nisu igrači na ove stvari navikli, ali s obzirom da je ovo prva utakmica nakon dugo dugo godina, mogu biti zadovoljan. Zadovoljan sam, zadnjih 25 minuta smo trebali postići još jedan pogodak. Bilo je dosta sjeckanja igre, ne možeš ući ritam i onda se mi čudimo našoj ligi, ali sve je to sastavni dio igre, poremetilo nas je, ali dobro nije zabranjeno tako igrati. Veliko hvala navijačima, ovo je bila veličanstvena utakmica” – rekao je Feđa Dudić na početku konferencije, a potom dodao:

Bićemo svježiji i upoznatiji sa protivnikom. Gledate utakmicu protiv Maribora, pa utakmicu u domaćem prvenstvu, to su dvije različite utakmice njihove igre. Puno su oni konkretniji na domaćem terenu, tako da mislim da će nam biti lakše tamo“.

Velež je u devetoj minuti primio gol koji je iznenadio sve na stadionu, ali to nije puno poremetilo izabranike Feđe Dudića.

Upozoravali smo kakve golove daju i primimo takav gol. Nismo jednu dubinsku loptu otklonili, onda primiš gol, nervoza se vuče, ali nakon toga smo bili smireni. Ovo je njihova najbolja postava, to je to što imaju. Nismo sigurni u prolaz, idemo i u drugoj utakmici na pobjedu” – istakao je strateg Veleža.

Rođeni” igraju za sedam dana revanš u Sjevernoj Irskoj.