galatasaraj

Fudbaleri Galatasaraja pobijedili su ekipu Marselja rezultatom 4:2, dok je Lacio bio bolji u Moskvi od ekipe Lokomotive rezultatom 3:0 u okviru petog kola grupe E Lige Evrope.

Fudbaleri Galatasaraja su savladali ekipu Marselja rezultatom 4:2 i tako su ostali na prvom mjestu grupe E Lige Evrope pred posljednje kolo. Interesntno je da su svi statistički parametri bili na strani gostiju iz Francuske, osim onog najvažnijeg, a to je efikasnost i rezultat na kraju meča.

Naime Turci su iz tri šuta u okvir postigli na kraju četiri pogotka, a evo i kako…

Prvo je u 12. minuti Aleksandru Kikaldau pogodio za 1:0, da bi u 30. minuti loptu u sopstvenu mrežu poslao Duje Ćaleta-Car za 2:0 i konačan rezultat prvog dijela.

U drugom poluvremenu nastavio se trend kao i na startu, gosti su napadali, a onda nakon kontranapada Sofijan Feguli pogodio je za 3:0 i tako već nagovijestio pobjednika ovog meča. U 70. minuti Arkadijuš Milik je prvo bio neuspješan sa penala, a onda mu se lopta srećno odbila te je uspio pogoditi za 3:1.

U 83. minuti Rajan Babel povisio je na nedostižnih 4:1, da bi konačni rezultat postavio Milik svojim drugim pogotkom na meču u 85. minuti za 4:2.

Ovim porazom Marselj je izgubio sve šanse da se plasira u narednu fazu Lige Evrope, a u borbi za treće mjesto i nastavak takmičenja Lige konferencija boriće se u posljednjem kolu sa Lokomotivom iz Moskve, dok će Galatasaraj igrati protiv Lacija.

U drugoj utakmici ove grupe Lacio je uvjerljivo savladao Lokomotivu u Moskvi sa 3:0.

Nakon prvog poluvrmeena mreže su mirovale, a onda su dosuđena dva penala za Italijane. Oba je u gol pretvorio Ćiro Imobile, prvi u 56., a drugi u 63. minuti meča.

Konačan rezultat postavio je iskusni Pedro u 87. minuti meča.

Narednu utakmicu Lacio će igrati protiv Galatasaraja, dok će Lokomotiva igrati sa Marseljom.