Fejnord ubjedljiv protiv Lacija, Barselona strahovala protiv Šahtjora

Fudbaleri Fejnorda savladali su sa 3:1 ekipu Lacija, dok je Barselona sa 2:1 bolja od Šahtjora.

Holanđani igraju fenomenalno ove sezone, a to su najbolje pokazali večeras gdje su potpuno dominirali protiv Lacija. Santijago Himenez je dao gol za 1:0 u 25. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda. To ga nije omelo, pa je ponovo zatresao protivničku mrežu za 1:0 u 31. minutu, da bi na samom kraju prvog poluvremena Ramiz Zeruki povećao na 2:0. Sve dileme oko pobjednika riješio je Himenez novim golom za 3:0 u 74. minutu. Počasni gol za goste postigao je Pedro u 83. minutu s bijele tačke za 3:1.

Zanimljivu utakmicu odigrali su Barselona i Šahtjor, a sve je otvorio predivnim golom Feran Tores u 28. minutu, pa je ubrzo Fermin Tores u 36. minutu povećao na 2:0. Dominirala je Barselona igrom, poništena su joj i dva gola zbog ofsajda, a za nervozu domaćih navijača pobrinuo se Georgi Sudakov u 62. minutu.