Zahvaljujući Gusu Tilu koji je postigao het-trik na “De Kajpu” večeras, Fejnord je izbjegao veliku sramotu i rezultatom 3:2 pobijedio Dritu.

U prvom meču, Drita je napravila iznenađenje odigravši 0:0 na domaćem terenu, a večeras su umalo kreirali još jednu senzaciju. Nakon prvog poluvremena, gosti su u Roterdamu vodili sa 2:1, a takav rezutat je stajao na semaforu do 68. minuta. Tada je Gus Til postigao drugi gol večeras i tako poravnao na 2:2.

Kada se činilo da će putnik u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija biti odlučen u produžetku, uslijedila je erupcija oduševljenja na domaćem stadionu. Nakon kornera za Fejnord, Til se ponovo našao u najboljoj situaciji i pogodio za 3:2 i prolaz dalje Holanđana.

Fejnord će u narednoj fazi takmičenja igrati protiv Lucerna, a prvi meč je na rasporedu sljedećeg četvrtka u Švajcarskoj.

Za razliku od Drite, iznenađenje je napravilo albanski Lači koji je odolio danas u Rumuniji i odigrao 0:0 sa Krajovom što je bilo dovoljno za prolazak dalje. U prvom meču, albanski predstavnik je na svom terenu slavio sa 1:0 što je bilo dovoljno za prolaz dalje.