Ferencvaroš bez većih problema eliminisao Žalgiris (VIDEO)

Fudbaleri mađarskog Ferencvaroša plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona pobjedom nad litvanskim Žalgirisom od 3:1.

Nakon što su u prvom meču trijumfovali sa 2:0, ekipa iz Mađarske je sa 3:1 slavila i u Litvaniji. Nakon što je Žalgiris imao korner, gosti su oduzeli loptu i Mirto Uzuni je donio do protivničkog šesnaesterca, te fenomenalno proigrao Rajana Mmea koji je positigao gol sa vrha šesnaesterca u 43. minutu.

Sve dileme oko pobjednika riješio je isti igrač u 72. minutu, kada je opet nakon kontre dobio sjajnu loptu od Uzunija, predriblao je golmana i udvostručio prednost na 2:0. Domaćini su dali počasni gol u 93. minutu, a strijelac je bio Elhadži Diao, dok je samo minut kasnije konačnih 3:1 postavio Robert Mak

Ekipa Ferencvaroša će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv praške Slavije.