Defanzivac Kolerajna Rodni Braun pred revanš protiv Veleža u Sjevernoj Irskoj rekao je kako su sudijske odluke iz prve utakmice mogle biti malo drugačije.

Velež je u prvom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija pobijedio Kolerajn na “Grbavici” rezultatom 2:1 pogocima Brandaa de Souze sa 11 metara.

Nismo znali mnogo o njima, gledali smo svega nekoliko videopriloga, ali su pokazali da su veoma dobra ekipa. Mi nismo primili gol iz igre iako su uslovi na utakmici bili najtopliji gdje smo ikada igrali. Kasnije sam pogledao sažetke i smatram da je prvi penal bio i više nego prestrog, ne znam šta je Aron Trejnor mogao uraditi. Plašio sam se najgoreg nakon drugog penala, imali smo 25 minuta do kraja i igrača manje, ali smo se dobro odbranili” – rekao je Braun, a prenosi “Sport1.ba

Revanš meč igra se u četvrtak u Sjevernoj Irskoj.

Prije puta u Bosnu i Hercegovinu, željeli smo da ostanemo u igri za plasman dalje i to smo i ostvarili. Biće drugačija utakmica kod nas jer smo navikli na taj teren. Znamo da moramo postići gol, ali nećemo ići na sve ili ništa od prve minute već ćemo igrati strpljivo i čekati svoju šansu. Trebaće nam malo sreće i vrhunska predstava da prođemo dalje“.

Fudbaler Kolerajna posebno je pohvalio navijače Veleža koji su napravili sjajnu atmosferu na istorijskoj utakmici za mostarski klub.