Fudbaleri Partizana i Sportinga na današnji dan odigrali prvi meč u Kupu šampiona (VIDEO)

Fudbalski klubovi Partizana i Sportinga na današnji dan su ispisali istoriju, pošto su 1955. godine u Lisabonu odigrali prvi meč Kupa šampiona.

Ekipa Partizana imala je tu čast da odigra prvi meč takimičenja koje je danas poznato kao Liga šampiona, a tog 4. septembra otišli su u goste timu Sportinga. Poveli su domaćini golom Žoaa Martinsa u 14. minutu, no Miloš Milutinović je golovima u 45. i 50. minutu preokrenuo na 2:1.

Zatim je Kvim u 65. minutu izjednačio na 2:2, pa je Stjepan Bobek bio precizan za 3:2 u 73. minutu, ali je Martins pet minuta kasnije postavio konačnih 3:3.

Zahvaljujući pobjedi u Beogradu od 5:2 Partizan je prošao dalje i u četvrtfinalu je ispao od slavnog Real Madrida koji je kasnije postao prvi šampion Evrope.