Legija je u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona pobijedila Bodo/Glimt rezultatom 3:2 u Norveškoj.

Poljaci su već u drugoj minuti stigli do prednosti i nagovijestili zanimljivu utakmicu. Sjajno je prizemnim centaršutom na drugoj stativi Kacper Skibicki pronašao Lukuinasa.

Igrao se 41. minuti kada je Legija uvećala prednost, a tada je Mahir Emreli pogodio nakon što je lopta poslije kornera stigla do njega.

Bodo je u drugoj minuti nadoknade vremena uspio da smanji na 2:1 i sačuva nadu za nastavak, a poslije centaršuta je glavom bio precizan Erik Bothajm.

U 61. minuti Legija Emreli je još jednom zatresao mrežu nakon što je rutinski završio dobru akciju koju su Poljaci odigrali.

Bodo je u 78. minuti postigao drugi gol i tako uvećao sebi šanse pred revanš. Ponovo su domaći glavom zatresli mrežu protivnika, a ovaj put je to učinio Pernambuko.

Pred sam kraj susreta domaći su ostali sa igračem manje, jer je crveni karton dobio Agnes Konradsen.

Revanš susret igra se u Varšavi za sedam dana.