Gvardiol drugi najmlađi Lajpcigov strijelac u Ligi šampiona

Lajpcig na poluvremenu vodi sa 2:1 protiv Real Madrida.

Lajpcig je danas dočekao Real Madrid na domaćoj “Red Bull Areni” u petom kolu grupne faze Lige šampiona. Njemačka ekipa eventualnom pobjedom može osigurati drugi krug, a možemo reći kako je i krenula u tom smjeru.

Lajpcig je, naime, poveo u 13. minuti, a strijelac je bio hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol. Bivši Dinamov štoper tada je glavom utrpao loptu u gol poslije izvedenog kornera, a to mu je bio prvi ovosezonski pogodak i ukupno treći za Bikove.

Tako je, naime, upisao i svoj prvijenac u Ligi šampiona, a time je postao drugi najmlađi Lajpcigov strijelac u istoriji tog takmičenja.

Da stvari za domaće budu još bolje, Kristofer Nkunku povisio je na 2:0 samo pet minuta kasnije silovitim udarcem u kaznenom prostoru. Ipak, Real se u završnici prvog dijela vratio pogotkom Vinisijusa.