Hakim Ziješ donio Čelsiju tri boda na gostovanju protiv Malmea

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Malmea u četvrtom kolu grupne faze Lige šampiona, a jedini pogodak na utakmici djelo je Hakima Ziješa iz 56. minuta.

Na samom početku utakmice nije bilo velikih prilika, igralo se mirno, a prva šansa viđena je u u 13. minutu kada je udarac Cezara Azpilikuete zaistavio Johan Dahlin. Tri minuta kasnije lijepu priliku nije iskoristio ni Hakim Ziješ kada je pokušao prizemnim udarcem, ali je Dahlin bio dobro raspoložen.

U 29. minutu veliku priliku za postizanje gola imao je i Kai Haverc, ali se loše snašao na samo nekoliko metara od gola Malmea.

Pred sam istek prvog dijela igre šansu je imala i švedska ekipa, tačnije Antonio Čolak kada je volejom zahvatio loptu, ali je ona prozujala pokraj stative.

U drugom dijelu igre Čelsi je opet bio konkretnija ekipa, a prvu priliku “Plavci” su imali u 54. minutu kada je sa nekih petnaestak metara šutirao Ruben Loftus-Čik, ali je lopta išla pravo u Dahlina koji je uspio da je odbije.

Trenutak odluke dogodio se u 56. minutu kada je sa desne strane fenomenalnu loptu poslao Kalum Hadson-Odoi i briljantno pogodio Ziješa kome je ostao lakši dio posla te je Čelsi stigao do prednosti.

Mogao je Čelsi i do ubjedljivije pobjede pošto je u 78. minutu sam pred Dahlina istrčao Haverc, ali nije uspio iz dobre pozicije da provuče loptu ispod golmanovih nogu.

Stopostotnu  priliku u sudijskoj nadoknadi propustio je i Kristijan Pulišić kada je zaobišao golmana, a onda uspio da promaši cijeli gol tako da je konačan rezultat bio 1:0 za Čelsi.

Treba istaći i da je na terenu čitavih 90 minuta proveo i reprezentativac Bosne i Hercgovine Anel Ahmedhodžić.