HJK u Helsinkiju bolji od Alaškerta, Karabag, Omonija, Slovan Bratislava i PAOK podijelili bodove

U okviru petog kola grupne faze Lige konferencija, HJK je u Helsinkiju savladao Alaškert sa 1:0, Karabag i Omonija su remizirali rezultatom 2:2, a Slovan Bratislava i PAOK su odigrali bez golova.

Ekipa iz Finske je do jedinog pogotka stigla u 48. minutu, kada je Atomu Tanaka zatresao mrežu protivnika. Alaškert u nastavku nije uspio poravnati, tako da je konačan ishod ostao 1:0.

Omonija je do vođstva stigla u 43. minutu preko Mikala Durisa iz jedanaesterca. Paris Psaltis je u 49. minutu postigao autogol i tako donio izjednačenje Karabagu, koji je u 88. minutu preko Patrika Andradea preokrenuo na 2:1. Ipak, Žordi Gomez je samo dva minuta kasnije bio precizan i tako postavio konačan rezultat, 2:2.

PAOK je u oba poluvremena imao veći posjed lopte od Slovana iz Bratislave, ali to im nije pomoglo da dođu do trijumfa i na ovom susretu nije bilo golova.