Fudbaleri PSV-a savladali su ekipu Galatasaraja sa 2:1 u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Midtjiland nakon produžetaka bio bolji od tima Seltika sa 2:1 i te dvije ekipe će se sastati u narednoj fazi takmičenja.

Holandska ekipa je u prvom meču trijumfovala sa 5:1 i opuštena je došla na revanš u Istanbul, te su ipak prvi stigli do vođstva u 37. minutu kada je Noni Madueke postigao predivan gol sa oko 25 metara za 1:0.

Navijači Galatasaraja su u 50. minutu flašom gađali igrača PSV-a Filipa Maksa, koji je srećom brzo nastavio meč. Poslije fine akcije Marko van Ginkel je u 59. minutu pogodio sa pet metara za 2:0, a onda je u 74. minutu Oliver Boskagali dobio crveni karton i tako je ostavio goste s igračem manje.

Počasni gol za Galatasaraj dao je Mbaje Dinj u 84. minutu, kada je u padu iza leđa matirao protivničkog golmana za konačnih 2:1.

Nakon što je prvi meč završio rezultatom 1:1, Seltik je poveo predivnim golom volejom Kaluma Mekgregora sa oko 25 metara u 48. minutu. Utakmicu u produžetke je odveo Aver Mabil glavom iz peterca u 61. minutu.

Veliku radost domaćim navijačima donio je Rafael Onjedika nakon asistencije Madsa Hansena u 94. minutu prvog produžetka.

Ispadanjem Seltika u kvalifikacije za Ligu Evrope Partizan je potencijalno ispao sa liste nosilaca u plej-ofu za ulazak u ovo takmičenje, ali da bi se tu vratio potrebno je da sutra ispadne neko od sljedećih ekipa: AEK Atina, Makabi Tel Aviv, FSCB, Karabag, Fejnord, Astana, Gent, Viktorija Plzen, Kopenhagen ili Bazel.