Fudbaleri Juventusa savladali su u prvom kolu grupe H ekipu Malmea u gostima rezultatom 3:0.

Sav posao Juventus je riješio u prvom poluvremenu. Od uvodnih minuta susreta “Bjankoneri” su bili dominantni na terenu, a nakon nekoliko propuštenih prilika u 23. minutu Aleks Sandro je dobro reagovao glavom na centaršut Rodriga Bentankura za prednost italijanske ekipe.

Isti igrač je pet minuta kasnije bio u još jednoj obećavajućoj situaciji, ali je ovaj put njegov udarac završio poreds stative. Ismael Diavara je bio spasilac Malmea u 32. minuti kada je zaustavio pokušaj Alvara Morate.

Rezultat je duplirao Paulo Dibala u 45. minutu preciznim šutem sa bijele tačke. Prethodno je u kaznenom prostorum švedskog tima oboren Alvaro Morata, a glavni arbitar je nakon konsultacije sa VAR sistemom pokazao na bijelu tačku.

Alvaro Morata je do kraja prvog dijela igre postigao još jedan gol nakon što je iskoristio jednu lošu reakciju odbrane domaćih te se na odmor otišlo sa ubjedljivom prednošću “Bjankonera“.

Nastavio je Morata i u nastavku da stavlja na muke Diavaru, te domaća ekipa na kraju može da bude i zadovoljna što se ekipa Masimilijana Alegrija zaustavila na samo tri pogotka.

Treba istaći i to da je u ekipi Malmea od početka igrao Anel Ahmedhodžić, dok je u drugom dijelu šansu dobio i Adi Nalić. U ekipi je od prvog minuta bio i Veljko Birmančević.

U narednom kolu Juventus će dočekati ekipu čelsija dok će Malme u goste Zenitu.