U prvom susretu prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Široki Brijeg je na “Pecari” pobijedio Vlazniju sa 3:1.

Toni Karačić, šef stručnog štaba domaće ekipe, na pres konferenciji poslije meča je izjavio sljedeće:

“Mislim da smo jako kvalitetno otvorili utakmicu, bili smo kvalitetni u posjedu, prije gola smo iskreirali dovoljan broj prilika, volio bih da smo tu poentirali, ali nismo. Zasluženo smo poveli u prvom poluvremenu, u drugom poluvremenu smo takođe većim dijelom bili kvalitetniji, imali smo dovoljan broj izglednih situacija i postigli dva pogotka.

Oni su dali jedan gol zasluženo, ja želim čestitati svojim igračima na pobjedi, kao i publici koja nas je podržala. Ovo je daleko od gotove stvari, mi imamo prednost, ali ništa nije gotovo, očekuje nas kvalitetan protivnik, dobro ćemo se pripremati i nadam se da ćemo igrati dobro. Drago mi je što je ekipa ostala na okupu, visok ritam je naš stil igre, želimo igrati tako, čitava momčad je bila dosta kvalitetna”.

Revanš je na programu za sedam dana, a igraće se u Albaniji.