U revanš meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, Tobol je na svom terenu savladao Hajduk sa 3:0.

Splićani su u Kazahstanu doživjeli veoma ubjedljiv poraz i tako prosuli prednost od dva pogotka iz prve utakmice.

Gosti su u prvom poluvremenu imali nešto veći posjed lopte, ali nisu to iskoristili i na veliki odmor se otišlo bez golova.

Blickrig Tobola je započeo u 56. minutu, kada je za 1:0 pogodio Dušan Jovančić nakon greške Lovre Kalinića.

Samo pet minuta kasnije, Igor Sergeev je poslije dobre akcije i pasa Zorana Tošića povećao na 2:0.

U 67. minutu, Sergeev se po drugi put upisao u listu strijelaca i na semaforu je stajalo 3:0.

Ipak, Splićani se nisu predavali iako se činilo da su potpuno poljuljani. U 94. minutu, Emir Sahiti se dobro snašao poslije gužve i pogodio za 3:1, te tako odveo duel u produžetke.

Ni jedni ni drugi nisu uspijevali pogađati u prvom produžetku i izgledalo je da će doći i do jedanaesteraca. Ipak, da ne bude tako, pobrinuo se fudbaler domaćih, Aškat Tagibergen, koji je bio precizan za 4:1 u 118. minutu.

Do kraja, više nije bilo promjena rezultata i kazahstanski predstavnik je prošao u narednu fazu takmičenja.

U trećem kolu, Tobol će igrati protiv Apolona ili Žiline.