Kluž i Jang Bojs zakazali međusobni duel, viđena golčina Sigurjonsona iz slobodnog udarca (VIDEO)

U revanš mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, Kluž je kod kuće savladao Linkoln sa 2:0, a Jang Bojs je takođe na svom terenu rezultatom 3:2 pobijedio Slovan iz Bratislave.

Ova dva tima su tako izborila plasman u narednu fazu, gdje će se međusobno obračunati.

Kluž je poveo sa 1:0 u 18. minutu, a strijelac je bio Majk Sestor na asistenciju Runara Sigurjonsona.

Konačan rezultat, 2:0, postavio je upravo Sigurjonson u 58. minutu, iz fantastično izvedenog slobodnog udarca.

Jang Bojs je najveći dio posla završio do 49. minuta. U desetom minutu, Džordan Sibačeu je iz jedanaesterca pogodio za 1:0, a na 2:0 je povećao Ulis Garsija 15 minuta kasnije. Samo nekoliko minuta ranije, Rafael Ratao je promašio penal za Slovan iz Bratislave.

U 49. minutu, Mišel Abišer je povećao na 3:0 i činilo se da je sve riješeno. Ipak, gosti su autogolom Vilfreda Kange i pogotkom Ezekijela Hentija smanjili na 3:2, ali ispostavilo se da je to bilo sve što su uspjeli uraditi, pa je konačan rezultat ostao 3:2.

Prvi mečevi trećeg kola su na programu sljedeće sedmice.