psv

Fudbaleri Monaka savladali su Real Sosijedad rezultatom 2:1, dok je PSV bio bolji od Šturma rezultatom 2:0 u okviru petog kola grupe B Lige Evrope.

Sve je počelo golom Kevina Volanda na asistenciju Aleksandra Golovina u 28. minuti. Izjednačenje je stiglo u 35. minuti kada je Aleksander Isak pogodio mrežu domaćih.

Nakon samo tri minute Jusuf Fofana donio je novo vođstvo za “Kneževe” i tako postavio konačan rezultat već nakon prvog poluvremena.

U nastavku utakmice vrijedi napomenuti da je strijelac pobjedonosnog gola dobio direktan crveni karton u 89. minuti.

U posljednjem kolu Monako igra protiv Šturma, dok će Real Sosijedad igrati sa PSV-om.

U drugoj utakmici ove grupe PSV je lagano slavio protiv Šturma sa 2:0

Karlos Vinisijus je doveo domaće u prednost sa bijele tačke u 45. minuti, a u drugom poluvremenu Bruma je u 56. minuti postavio konačnih 2:0.

U narednoj utakmici PSV će igrati sa Real Sosijedadom, dok će Šturm na noge Monaku.