Milsami - Sarajevo 0:0 (KRAJ)

Od 19h u “Distrikt sport kompleksu” u moldavskom Orheju odigraće se utakmica prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Milsamija i Sarajeva.

Trener moldavskog tima Sergej Dubrovin odlučio se za sljedeći sastav: Emil Timbur – Igor Arhiri, Vadim Bolohan, Vadim Dižinari, Petru Racu – Eugen Zasaviči (37′ Vitus Amugui), Aleksander Antoniuc, Radu Ginsari, Igor Lambarskij (46′ Sergej Istrati), Aleksandru Dedov (66′ Dan Pisla) – Artiom Puntuš (66′ Nikita Jurasko).

Goran Sablić će svoju prvu takmičarsku utakmicu na klupi Sarajeva početi sa ovim igračima: Adnan Kanurić – Halid Šabanović, Amer Dupovac, Numan Kurdić, Selmin Pidro – Andrej Đokanović, Mirko Oremuš (70′ Đani Salčin), Anel Hebibović, Krste Velkoski (70′ Dal Varešanović), Tino Sven Sušić, Matijas Fanimo (86′ Kenan Dervišagić).

Utakmicu će suditi turski sudija Jašar Kemal Ugurlu.

Uživo:

90+3′ Kraj utakmice.

90′ Tino Sven Sušić mjesto na terenu prepustio Tariku Ramiću

86′ Kenan Dervišagić je na terenu umjesto Fanima.

83′ Šabanović dobija žuti karton.

73′ Istrati je imao priliku da promijeni rezultat, ali je šutirao visoko preko gola Adnana Kanurića

71′ Prvi žuti karton na utakmici dobio je Amugui.

70′ Dvostruka izmjena u ekipi Sarajeva. Umjesto Velkoskog i Oremuša na terenu su Đani Salčin i Dal Varešanović

69′ Numan Kurdić i Oremuš u istom su napadu pokušali zatresti mrežu domaćina, a ishod je bio neuspješan u oba navrata.

66′ Dvostruka izmjena kod Milsamija. Aleksandru Dedov i Artjom Puntuš napustili su teren. U igri su Nikita Jurasko i Dan Pisla

63′ Hebibović je izveo novi korner za Sarajevo, ali je odbrana domaćih otklonila opasnost.

50′ Hebibović je iz dobre pozicije šutirao preko gola.

46′ Druga izmjena u redovima Milsamija. Igor Lambarskij je napustio teren na kojem se sada nalazi Sergej Istrati.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+1′ Kraj prvog poluvremena.

45′ Igraće se jedan minut sudijske nadoknade.

42′ Fanimo je pokušao pogoditi iz slobodnog udarca s 25 metara udaljenosti, ali je loptu uputio van okvira gola.

37′ Prva izmjena na utakmici. Dubrovin umjesto Eugena Zasavičija na teren uvodi Vitusa Amuguija

33′ Milsami prvi put prijeti preko Vadima Bolohana čiji udarac odlazi van okvira gola.

31′ Selmin Pidro je zaprijetio golu domaćina, ali je Timbur upisao novu odbranu.

29′ Velkoski nije uspio realizovati najstrožu kaznu. Uspješniji od kapitena Sarajeva bio je Timbur.

28′ Penal za Sarajevo. Fanimo je srušen u šesnaestercu, a Uruglu je pokazao na bijelu tačku.

24′ Ofanzivna igra Sarajeva se nastavlja. Hebibović je sada bio pretnja po gol Emila Timbura, ali je krilni napadač takođe bio nedovoljno precizan.

19′ Fanimo je ponovo bio opasan. Ovaj put je dobro šutirao s dvadesetak metara udaljenosti nakon što je prošao po desnoj strani terena, međutim lopta se zaustavila na stativi.

17′ Fanimo je sada ubacio loptu iz kornera, a Amer Dupovac glavom šutirao iznad prečke.

14′ “Divovi” nastavljaju s napadačkim akcijama. Krste Velkoski je sada zaprijetio izvan šesnaesterca, ali je i on bio neprecizan.

12′ Prvi korner na utakmici izveo je Anel Hebibović, a Matijas Fanimo je glavom šutirao pored gola.

10′ Nakon nešto intenzivnijeg početka igra se sada uglavnom odvija na sredini terena.

4′ Prvu priliku na utakmici imalo je Sarajevo. Halid Šabanović prošao je po desnoj strani terena i ubacio loptu pred gol, a Mirko Oremuš je glavom šutirao pored lijeve stative.

1′ Počela je utakmica.