LASK i Randers stigli do cijelog plijena, Jablonec i AZ Alkmar podijelili bodove

U okviru petog kola grupne faze Lige konferencija, LASK je kao gost savladao Makabi Tel Aviv sa 1:0, Randers je na svom terenu rezultatom 2:1 pobijedio Kluž, a Jablonec i AZ Alkmar su u Češkoj odigrali neriješeno, 1:1.

U duelu u Izralaelu, nije bilo pogodaka u prvih 45 minuta, a tim iz Linca je do trijumfa doveo Saša Horvat u samom finišu, u 89. minutu.

Randers je poveo golom Alhadžija Kamare u 68. minutu, a Siprijan Deak je poravnao četiri minuta kasnije. Konačan rezultat, 2:1, postavio je Simon Pisinger u 76. minutu.

Jablonec je odlično otvorio susret protiv AZ Alkmara, a do vođstva ih je u sedmom minutu doveo Miloš Kratošvil. Hakon Evjen je u 44. minutu izjednačio na 1:1 i to je ostao konačan ishod susreta.