Fudbaleri poljske Legije i švedskog Malmea osigurali su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Ekipa Legija ostvarila je pobjedu i na gostovanju kod estonske Flore, a nakon što su u prvom meču slavili sa 2:1, sada su trijumfovali sa 1:0. Nakon što je golman izbio loptu na drugu polovinu terena, igrači poljske ekipe su u tri poteza došli do gola rivala i Rafael Gimaraeš Lopez je postavio konačnih 1:0 u 67. minutu.

Naredni rival ekipe Legije biće zagrebački Dinamo koji je eliminisao Omoniju s Kipra.

Dosta zanimljivije bilo je u duelu Helsinkija i Malme, gdje je završilo 2:2, a zbog pobjede u prvom meču od 2:1 dalje ide predstavnik Švedske. Helsinki je poveo već u prvoj minuti kada je nakon kornera najviši u skoku bio Miro Tenho i glavom je donio prednost svojoj ekipi. Nije se dugo čekalo na izjednačenje, jer je Andres Kristijansen u desetom minutu s nekih desetak metara postigao gol za 1:1.

Malme je u 76. minutu došao do potpunog preokreta, kada su Veljko Birmančević i Antonio Čolak odigrali dupli pas, a bivši igrač Čukaričkog je bio precizan za 2:1. Ipak konačnih 2:2 postavio je Riku Riski poslije prodora u 78. minutu.

Ekipa Malmea će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv škotskog Rendžersa.