Liverpul poslije preokreta do sva tri boda: Ren siguran protiv Makabi Haife

Vidjeli smo nekoliko zanimljivih utakmica u prvom kolu grupne faze Lige Evrope gdje se zasigurno izdvaja preokret Liverpula protiv LASK-a.

LASK je danas u terminu od 18.45h ugostio Liverpul te je protiv engleskog sastava poveo u 14. minutu kada je domaće navijače u erupciju doveo Florijan Fleker.

Taj rezultat je stajao sve do 56. minute jer je tada sa bijele tačke precizan bio Darvin Nunjez za 1:1, da bi preokret za Liverpul obezbijedio Luis Dijaz u 63. minutu.

Liverpul je tako do kraja susreta dodatno vršio presing na zadnju liniju LASK-a te su pogotkom Mohameda Salaha u 88. minutu postavli konačan rezultat od 3:1.

Ren

Sa druge strane Ren se u utakmici gdje su ponijeli epitet blagog favorita nisu skoro pa nikako namučili jer su nakon 90. minuta fudbala slavili 3:0 protiv Makabi Haife.

Francuze je do prvog gola doveo Ludovik Blas i to već u prvom minutu susreta, a asistirao mu je nekadašnji fudbaler Mančester junajteda, Čelsija te Rome Nemanja Matić.

Do kraja poluvremena je nemoćnog golmana Makabija Haife matirao u 31. Adrijen Trufer da bi u 55. minutu konačnih 3:0 postavio Bertug Jildrim.

Konačni rezultati preostalih utakmica prvog kola grupne faze Lige Evrope odigranih u terminu od 18.45h:

• Bajer Leverkuzen 4:0 Haken
  • LASK 1:3 Liverpul
  • Panatinaikos 2:0 Viljareal
  • Karabag 1:0 Molde
  • Ren 3:0 Makabi Haifa
  • Rojal Union Sen Žiloa 1:1 Tuluz
  • Servet 0:2 Slavija Prag
  • Šerif Tiraspolj 1:2 Roma