milan atletiko

Fudbaleri Liverpula pobijedili su Porto na Enfildu sa 2:0, dok je Milan slavio protiv Atletiko Madrida u gostima u okviru petog kola grupe B Lige šampiona.

Izabranici Jirgena Klopa već su se kvalifikovali u nokaut fazu Lige šampiona i u ovu utakmicu ušli su u kombinovanom sastavu.

Prvu veliku priliku imali su gosti u devetoj minuti kada je Mehdi Taremi pokušao glavom, međutim udarac mu je izblokiran, nakon par minuta bile su još dvije dobre šanse za goste, ali mreža Liverpula ostala je netaknuta.

U 37. minuti na asistenciju Tijaga Alkantare naletio je Sadio Mane i poslao loptu u mrežu, međutim nakon reakcije iz VAR sobe gol je poništen jer je Senegalac bio u ofsajdu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

U drugom dijelu Liverpul je ipak uspio doći do prednosti u 52. minuti, a strijelac je bio Alkantara. U 70. minuti prednost je udvostručena, a Mohamed Salah se upisao na listu strijelaca.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao, a ovim porazom Porto će morati tražiti kartu za nokaut fazu u narednom kolu protiv Atletiko Madrida, dok će Liverpul gostovati u Milanu.

Fudbaleri Atletiko Madrida i Milana odigrali su veoma čvrstu utakmicu.

Nakon prvog poluvremena bilo je 0:0 i praktično bez većih prilika, a onda u nastavku mogli su do gola domaći preko Rodrigo de Paula koji je dobro šutirao iz voleja, međutim Ciprijan Tatarušanu je sjajno odbranio.

Onda kao “grom iz vedra neba” u 87. minuti “Rosoneri” su poveli i uspjeli doći do sva tri boda. Strijelac je bio Žunior Mesias, na asistenciju Frenka Kesija.

U posljednjem kolu grupne faze Milan će igrati protiv Liverpula, dok će Atletiko Madrid gostovati Portu.