dinamo

Fudbaleri Dinama i Genka remizirali su na Maksimiru 1:1, dok je Vest Hem u gostima savladao Rapid u Beču rezultatom 2:0 u okviru petog kola grupe H Lige Evrope.

Fudbaleri Dinama bolje su otvorili utakmicu, te su od samog starta nametnuli visok tempo. Nagrada takvom pristupu došla je u 35. minuti kada se u situaciji jedan na jedan našao Luka Menalo koji je prekrasno bocnuo loptu preko golmana Genka Martena Vandervorta i tako dovoeo “Modre” vođstvo.

Pad koncentracije Zagrepčana iskoristio je u prvoj minuti sudijske nadoknade Ajk Ugbo koji je donio izjednačenje Genku pred sami odlazak na odmor.

U drugom dijelu igralo se veoma tvrdo i nismo vidjeli opasniji napad nijedne ekipe, a utakmica je završila podjelom bodova, te će se prolazak u narednu fazu rješavati u posljednjem kolu grupe H.

Dinamo će u posljednjem kolu gostovati u Londonu ekipi Vest Hema, dok će Genk dočekati Rapid iz Beča.

Fudbaleri Vest Hema pokazali su razliku u kvaliteti i sa dva gola u prvom poluvremenu otišli su na odmor. Prvo je u 40. minuti Andrej Jarmolenko pogodio iz blizine, da bi na 2:0 povisio Mark Nobl sa bijele tačke.

U drugom dijelu pobjeda “Čekićara” mogla je biti i uvjerljivija s obzirom da su imali nekoliko prilika da uvećaju prednost, međutim utakmica je završena i kao na poluvremenu, rezultatom 2:0. Bila je ovo četvrta pobjeda Vest Hema kojom su osvojili prvo mjesto i plasman u osminu finakla Lige Evrope.

Narednu utakmicu Vest Hem će igrati protiv Dinama, dok će Rapid gostovati Genku u posljednjoj utakmici grupne faze Lige Evrope.